Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
kreslenie, kresliť, dieťa, zábava, farby
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
shutterstock.com
18. augusta 2014 Deti a rodinaVýchova a škola od LotaSITA Diskusia()

Vyberte ten správny záujmový krúžok pre vaše dieťa!

O vhodnosti krúžku rozhoduje okrem iného aj vek dieťaťa. Na akú voľnočasovú aktivitu vašu ratolesť zapísať? V predchádzajúcom článku sme hovorili, ako vybrať ten správny záujmový krúžok pre vaše dieťa. Často však rodičia nemajú veľa možností. Rozhoduje o tom totiž nielen váš potomok, ale i financie, bydlisko, vzdialenosť a podobne.

Vo všeobecnosti platí, aby sme dieťa zaťažovali postupne. Je potrebné prihliadať okrem iného aj na jeho vek. Krúžky podľa veku dieťaťa sa dajú rozčleniť nasledovne.

Vek dieťaťa: od 3 mesiacov do 3 rokov

Vhodné sú nenáročné pohybové aktivity, kde sa batoľa zoznamuje s kolektívom:

Cvičenie pre bábätká, babygymnastika, hry s pesničkami alebo s rytmickými nástrojmi

Vek dieťaťa: od 3 do 6 rokov

Dieťa nastupuje do škôlky a potrebuje viac zamestnať:

Plávanie, cvičenie s rodičmi, kreslenie,detský aerobik, základy modernej gymnastiky, keramika a podobne.

Vek dieťaťa: od 6 do 15 rokov

Školáci si môžu dovoliť vyskúšať aj náročnejšie krúžky, ktoré kladú väčší dôraz na pozornosť dieťaťa:

Výučba na hudobných nástrojoch, spievanie, folklórny krúžok, jazykové krúžky, základy počítačov, moderný tanec, hip hop, bojové športy, futbal či florbal, divadlo, matematický krúžok, astronomický krúžok a iné.

Ponuka záujmových činností pre deti však závisí od vášho bydliska. Výhodu majú v tomto prípade väčšie mestá, kde je viac možností výberu. My sme si posvietili na naše hlavné mesto, a tu je prehľad krúžkov, aké ponúka.

BRATISLAVA

Centrum voľného času, Kulíškova 6

Šach I., šach II., železničný modelár, chovateľsko pestovateľský krúžok, základy šitia na stroji, hudobné dielne, spevácky krúžok, foto a video, bádateľský krúžok, výtvarné záujmové útvary a pohybové záujmové útvary.

Centrum voľného času – Hlinická

Krúžky – dramatický, počítačový, keramický, železniční modelári, leteckí modelári, gymnastika

športové hry – volejbal, basketbal, futbal, pozemný hokej, tance – ľudové, moderné, country tance, mažoretky.

Centrum voľného času Štefánikova

Jazyky, športové aktivity – lyžovanie, plávanie posilňovňa, šach. Estetika – keramické krúžky, výtvarné techniky, maľba na sklo a textil, drôt, smalt, výroba šperkov. Technické oddelenie – lego robotika, lodní modelári, klub moderných spoločenských hier, filmové a dramatické krúžky, zoo – chovateľské krúžky.

Centrum voľného času Klokan

Pohybové aktivity: HIP HOP, Breakdance, futbal, hokejbal, volejbal, basketbal, tenis, stolný tenis, Zvonček – predškoláci. Umelecká tvorivosť: výtvarné krúžky, modelovanie z hliny, hrnčiarsky kruh, drevorezba, gitara, úžitkové umenie, krúžok varenia. Príroda a technika: letecký modelár, chemický, požiarnicky, rybársky, turistický, počítačový. Jazykové: angličtina a nemčina.

Okrem toho existuje množstvo súkromných tanečných či športových klubov, takže bratislavské deti majú naozaj z čoho vyberať.

K téme

Školská družina: Áno alebo nie? Tipy na vhodnú obuv do školy

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

K téme

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.