Vychádza publikácia Jimi Hendrix: Začať od nuly

Začať od nuly
Kniha Začať od nuly martinus.sk
reklama:

Autormi novinky sú Peter Neal a Alan Douglas, o slovenský preklad sa postaral Matúš Kyčina.

Na pulty slovenských kníhkupectiev mieri nová publikácia o zosnulom legendárnom americkom gitaristovi a spevákovi Jimim Hendrixovi. Dielo s názvom Začať od nuly zostavili Peter Neal a Alan Douglas z veľkého množstva materiálu, ktorý získali z rozhovorov či z hudobníkových poznámok napísaných aj na cigaretových škatuľkách, kúskoch papierikov alebo vreckoviek.

V knihe tak čitatelia a čitateľky nájdu len to, čo Hendrix skutočne povedal či napísal. Súčasťou 248 strán novinky sú texty jeho piesní, ktoré prebásnil Ivan Štrpka.

O slovenský preklad publikácie sa postaral Matúš Kyčina.

Jimi Hendrix sa narodil 27. novembra 1942. Aj keď pôsobil na scéne len veľmi krátko, zaradil sa k najvýznamnejších hudobníkom histórie. Vynikol predovšetkým virtuóznymi prvkami a technickými novinkami v hre na elektrickú gitaru. Počas života vydal iba tri štúdiové albumy – Are You Experienced (1967), Axis: Bold As Love (1967) a Electric Ladyland (1968) – no napriek tomu je ospevovaný aj vyše 40 rokov po smrti.

Hendrix zomrel 18. septembra 1970 vo veku 27 rokov za dosiaľ nevyjasnených okolností. Oficiálnou príčinou smrti zostáva zadusenie sa vlastnými zvratkami. V roku 1992 jeho skupinu Jimi Hendrix Experience uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy a v roku 2005 do Britskej hudobnej siene slávy.

Magazín Rolling Stone zaradil spomínané tri nahrávky medzi 100 najlepších albumov všetkých čias. Ten istý časopis rodáka zo Seattlu označil za najlepšieho gitaristu v dejinách a šiesteho najlepšieho interpreta všetkých čias.

Informácie pochádzajú od PR manažérky vydavateľstva Ikar Márie Leškovej a z archívu agentúry SITA.

5. februára 2014

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA

Odvážne srdce

Odvazne srdce.jpg

BRATISLAVA 12. septembra 2017 (DJ/PR) – „Odvážne srdce je jedinečná kniha, ktorá nám ukazuje ako prepojenie meditatívnych myšlienok a cvičení s modernou … Čítať ďalej

Pod maskou

Pod maskou.jpg

BRATISLAVA 30. augusta 2017 (DJ/PR) – Čo sa stane, keď v ťažkej chvíli stretnete nesprávneho človeka? Nie zlého, neprávneho… V edícii … Čítať ďalej