Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Klinika Esthetic Liposukcia
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Esthetic
14. mája 2014 ZdraviePoradňa krásy od DJSITA Diskusia()

Vyformovať postavu do plaviek ešte stihnete!

Aj Vy sa bojíte v lete ukázať svoju postavu v plavkách? Nie ste sama. Dokonca strach z predvedenia postavy na pláži nie je iba „výsadou“ žien.

Podľa prieskumu, ktorý sa uskutočnil v Nemecku v roku 2010, sa štvrtina mužov a žien (25,2 %) ostýcha ukázať svoje odhalené telo v plavkách. 44, 5 % ľudí na začiatku leta skonštatuje, že by mali nejakým spôsobom vylepšiť svoju postavu a každý siedmy človek sa pred štartom „plavkovej“ sezóny k tomu aj odhodlá.*

Najviac problémovými partiami sú u žien bruško, zadok a stehná, mužov najviac trápi nadmerný tuk v oblasti brucha a bokov. Ženy často vsádzajú počas leta na osvedčené triky, ako sa vyhnúť porovnávaniu na pláži. Takmer polovica z nich sa zahaľuje do voľných šiat, uterákov alebo tričiek. Ale je potrebné kaziť si leto zbytočnými komplexmi?

Je prirodzené, že počas zimy sa mierne zvýši objem tukového tkaniva, ktorého sa s príchodom letných mesiacov dokážeme ľahko zbaviť. Ak je však tuk v problémových partiách dlhodobo, alebo je ho priveľa, nie je to už také jednoduché. Navyše u mnohých ľudí je hromadenie tuku v istých miestach na tele aj genetickou záležitosťou. Veľakrát nepomáha cvičenie, ani zdravá strava. Moderná estetická medicína našťastie ponúka niekoľko možností ako upraviť postavu rýchlo a šetrne a zbaviť sa tak nepríjemných komplexov v plavkách.

Možností, ktoré majú klienti k dispozícii na Klinike Esthetic je naozaj veľa. Sú medzi nimi invazívne i neinvazívne metódy na redukciu telesného tuku. Veľmi populárna, úplne bezbolestná a bezpečná je kryolipolýza, teda zmrazovanie tukových buniek. Táto metóda, nazývaná aj LipoCryo je ideálna pre tých, ktorí sa o svoje telo starajú, ale nedarí sa im vyformovať problematické partie. Rozhodne to nie je spôsob na liečenie obezity. Ideálne je použiť ju na vyladenie postavy do plaviek.

Klinika Esthetic LiposukciaEsthetic

„Prostredníctvom intenzívneho pôsobenia chladu na konkrétnu problémovú časť tela, najčastejšie bruško a stehná, odstránime nadmerný tuk tým, že doslova zmrazíme a skryštalizujeme tukové bunky, tie odumrú a lymfatický systém ich z tela vylúči,“ približuje metódu kryolipolýzy MUDr. Alexandra Novotná, PhD., majiteľka kliniky. Štúdie potvrdili, že účinnosť kryolipolýzy môže byť až 22 % úbytku tukového tkaniva dva mesiace po ošetrení. Približne 40% výsledného efektu je viditeľných za 15 dní, k získaniu konečného výsledku je treba počkať 6 týždňov, čo je ešte stále dostatočný čas do začiatku letnej sezóny. Vzhľadom k tomu, že tukové bunky sú pôsobením technológie LipoCryo z tela odstránené, efekt redukcie tukovej vrstvy je trvalý.

V rámci invazívnych metód je tou najjemnejšou laserová liposukcia SMARTLIPO. Pôsobí presne opačne ako kryolipolýza, pretože prostredníctvom laserového lúča sa tukové bunky naopak zohrejú a doslova rozpustia. Veľmi príjemným sprievodným efektom je to, že vďaka laserovej stimulácii podkožného kolagénu zároveň dochádza k vyhladeniu a vypnutiu kože v ošetrovanej lokalite. Rovnako ako pri kryolipolýze, je výsledný efekt trvalý.

Bez anestézie sa vykonáva aj ďalšia účinná ambulantná metóda na odbúravanie tuku – liposukcia vodným lúčom Extra WAL. Pri tejto metóde dochádza k minimálnemu poškodeniu tkaniva a rekonvalescencia je teda veľmi krátka.

„Na redukciu nadmerného tuku je samozrejme veľmi účinná klasická liposukcia,“ hovorí plastická chirurgička z Kliniky Esthetic MUDr. Katarína Simonová. Liposukcia je chirurgické odsatie tuku z určitých lokalít tela prostredníctvom kanyly. „Liposukciou najčastejšie redukujeme množstvo tuku v oblasti podbruška, vonkajších a vnútorných stehien, kolien a zadných partií,“ dodáva MUDr. Simonová. Niekedy je potrebné vykonať zákrok v celkovej anestézii, v závislosti od množstva odsávaného tuku. Zákrok si vyžaduje rekonvalescenciu, pričom plná telesná aktivita je možná po 2 týždňoch. Výsledný efekt liposukcie je trvalý.

Jednou z foriem liposukcie je Ambulantný body – contouring, teda ambulantné formovanie postavy pomocou veľmi jemných kanyliek. Takto je možné formovanie postavy u osôb s predispozičným usadzovaním tuku, napríklad okolo zadku, na vnútorných a vonkajších stranách stehien, okolo kolien, v podbrušku, okolo drieku, u mužov „nad opaskom“, nad jazvami a podobne.

Klinika Esthetic LiposukciaEsthetic

Mnohé dámy však okrem tukových vankúšikov trápi v lete aj ďalší strašiak, ktorý sa v plavkách ťažko maskuje, a to je celulitída. Postihuje 80 – 95% žien a jej príznaky pozná väčšina z nás. Nerovná, drsná pokožka sa spočiatku ukáže len vtedy, keď chytíme kožnú riasu. Neskôr vidíme pomarančovú kožu, ale bez pribúdania objemu. A nakoniec postihne celulitída celú kožu stehien a zadku. Koža sa začína podobať na „kysnuté cesto“, do ktorého sme dlho a hlboko štuchali prstom. Podľa MUDr. Novotnej, je momentálne najúčinnejším prostriedkom na jej redukciu metóda VelaShape II.

„Spája účinok rádiofrekvenčného a infračerveného žiarenia s mechanickou vákuovou masážou. Dokáže zredukovať celulitídu a vytvarovať problémové partie. To všetko bez bolesti a bez viditeľného zásahu, spojené s príjemnou masážou. Najlepšie účinky dosahujeme použitím prístroja v oblasti zadných stehien, zadku, vonkajších stehien, bokov, prednej plochy stehien, na vnútorných stehnách, bruchu, kolenách a podbradku, kde po zákroku dochádza k viditeľnému úbytku podkožného tuku,“ vysvetľuje. Toto ošetrenie si nevyžaduje PN a nemá vedľajšie nežiaduce účinky.

*Zdroj: www.pravda.sk, 2010.

Otázky pre MUDr. Alexandru Novotnú PhD., majiteľku Kliniky Esthetic

Môžeme predísť vzniku celulitídy zdravou životosprávou?

Vznik celulitídy majú na svedomí najmä ženské pohlavné hormóny a dôležitú úlohu zohráva aj genetika. Zvýrazniť ju môžu aj rozličné hormonálne poruchy – poruchy funkcie vaječníkov, nadobličiek, príp. hypofýzy alebo porucha krvnej cirkulácie. To sú všetko faktory, na ktoré nemáme bohužiaľ takmer žiadny vplyv. Celulitídu však podporuje aj nesprávna životospráva – vysoký prísun živočíšnych tukov a naopak nedostatok rastlinných tukov, nadmerný príjem sacharidov, nedostatok ovocia, zeleniny, vitamínov, nedostatočná fyzická aktivita, alkohol a nikotín. Toto ovplyvniť môžeme a preto, ak si chceme zachovať pekný výzor čo najdlhšie, mali by sme sa o svoje telo systematicky starať. Všetko dobré, ale aj to zlé, čo mu dáme, sa nám vráti.

Pomôžu na jej odstránenie „proticelulitídové“ krémy, ktorých sú plné obchody?

Ja osobne by som sa iba na krémy nespoliehala. Liečba celulitídy je zložitý proces, ktorý si vyžaduje trpezlivosť a námahu. Všetky metódy liečby môžeme rozdeliť do dvoch veľkých skupín – domáce a odborné. Najefektívnejšia je kombinácia metód z obidvoch skupín. V domácich podmienkach môžeme zvoliť vhodný životný štýl a na renomovaných pracoviskách odporúčam pred letom podstúpiť odborné ošetrenie. U nás na Klinike Esthetic je to najmä obľúbená mezoterapia alebo efektívna vákuová masáž spojená s rádiofrekvenčným a infračerveným žiarením.

K téme

Poradňa krásy: Ako odstrániť dvojitú bradu? Zväčšovanie prsníkov: Toto by ste mali vedieť!

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

K téme

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.