Výrazný, či natural? Zvoľte si primeraný štýl líčenia.

Výrazný, či natural? Zvoľte si primeraný štýl líčenia.
thinkstock.com
reklama:

Máte radi, výrazný mejkap? Alebo skôr preferujete jemné líčenie. Aj v líčení existujú pravidlá, ktorých sa treba držať.

Vždy keď sa líčite, mali by ste si uvedomiť, kde môžete pridať a kde by ste mali ubrať, aby ste nepôsobili prehnane zamaskovane a ťažko. Veľa žien má problém s nanášaním samotného mejkapu. Výber farby skôr cieľte na bledší odtieň než tmavší ako je vaša pleť. Ideálne ak sa zameriate na porcelánový, pieskový, olivový, alebo hnedý odtieň, podľa toho aký ste typ.

Pokiaľ vaša pleť netrpí problémami v zmysle akné, jazvy, alebo fľaky, ktoré vás obťažujú, použite miminálnu vrstvu mejkapu, ktorá už v oblasti líc môže prechádzať do stratena. Potom sa nemusíte báť pridať v iných častiach tváre.

Lícenku na úvod zvoľte v jemnejšej verzii, na záver v prípade potreby pridajte. Skôr sa zamerajte na obočie. To by malo byť dokonale upravené, vzhľadom k vášmu typu tváre, farebnosti pokožky, vlasov a očí. Celkový súlad by mal byť harmonický. Pokiaľ máte tmavé vlasy, kľudne zvýraznite obočie aj o viac stupňov.

Jesenné trendy v líčení

Najpodstatnejšie v rámci líčenia je, či zdôrazníte oči, alebo vašou dominantou tváre budú pery. Existujú štýly líčenia a príležitosti, kde sa môže využiť výraz na očiach aj perách. Pozor na to, pretože väčšie množstvá líčidiel nepristanú každému.

Akonáhle používate na očiach veľa čiernej, šedej, hnedej farby v sýtejších intenzitách, pery by ste mali ladiť v naturálnych až stredne výrazných tónoch. Nič nepokazíte jemne marhuľovou, ružovou, alebo hnedastou farbou.

Také červené pery pôsobia veľmi zmyselne, elegantne a žensky. Opatrne s podobnými divokými farbami rúžov, pretože efekt by ste mohli pokaziť tým, ako nalíčite oči a líčka. Pery žiariace na metre si vyžadujú jemné až naturálne líčenie očí a zvyšku tváre.

Fotoalbum k článku:

6. novembra 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod