Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ellen DeGeneres
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ellen DeGeneres Twitter/Ellen DeGeneres
3. marca 2014 ŠoubizHviezdne novinky od SITASITA Diskusia()

Výroky z 86. ročníka udeľovania Oscarov

Na nedeľňajšom odovzdávaní cien americkej Akadémie filmových umení a vied získala najviac cien snímka Gravitácia Alfonsa Cuaróna.

Ďakujem vám všetkým za túto úžasnú poctu, ktorú ste dnes večer udelili nášmu filmu. Viem, že hovorím za všetkých, ktorí stoja za mnou, že pracovať na príbehu Solomona (Northupa, pozn. SITA) bolo absolútnym privilégiom. A dnes tu všetci stojíme vďaka jednému mužovi, ktorý nás dal dokopy, aby sme tento príbeh prerozprávali. A tým mužom je neskrotný Steve McQueen.“ – Brad Pitt, jeden z producentov snímky 12 rokov otrokom, ktorá získala Oscara pre najlepší film.

Každý si zaslúži žiť, nielen prežívať. To je najdôležitejšie posolstvo Solomona Northupa. Venujem túto cenu všetkým ľuďom, ktorí zažili otroctvo. A 21 miliónom ľudí, ktorí aj v súčasnosti trpia ako otroci.“ – Steve McQueen, režisér a producent filmu 12 rokov otrokom.

Ďakujem Akadémii. Ako vždy, keď sa ľudia snažia niečo dosiahnuť, aj nakrútenie filmu môže byť zážitkom, ktorý dokáže človeka zmeniť. Chcem sa preto poďakovať Gravitácii, pretože pre mnohých z nás, ktorí sa na tomto filme podieľali, to bol určite takýto zážitok. A to je dobré, pretože to trvalo tak veľmi dlho, že ak by to nemalo tento efekt, bola by to strata času. Čo je však naozaj zlé, je to, že pre množstvo z týchto ľudí bola tou zmenou múdrosť. Pre mňa však tou zmenou bola farba vlasov.“ – Alfonso Cuarón pri preberaní ceny za réžiu filmu Gravitácia.

Ďakujem vám, ďakujem vám, ďakujem vám, ďakujem vám, ďakujem Akadémii, všetkým 6000 členom. Ďakujem aj ostatným nominovaným. Podľa mňa boli všetky herecké výkony dokonalé. Nevidel som v nich žiadnu chybu. Chcem sa poďakovať Jean-Marcovi Valléemu, nášmu režisérovi. Chcem sa poďakovať Jaredovi Letovi a Jennifer Garner, s ktorými som každý deň pracoval.“ – Matthew McConaughey po zisku Oscara v kategórii Najlepší mužský herecký výkon v hlavnej úlohe snímky Klub poslednej nádeje.

Sadnite si, ste príliš starí na to, aby ste stáli. Hoci je toto ocenenie náhodné a subjektívne, znamená pre mňa veľmi veľa, pretože to bol rok úžasných, naozaj úžasných ženských hereckých výkonov. Amy Adams, tvoj výkon v Špinavom triku ma dostal. A Meryl (Streep, pozn. SITA), čo dodať? Sandra (Bullock, pozn. SITA), tvoj výkon by som mohla pozerať do nekonečna a svojím spôsobom mám pocit, že som to aj spravila. A Judi Dench, pozrite sa na jej kariéru. Dnes tu nie je, pretože vo veku 79 rokov bol jej film (Báječný hotel Marigold, pozn. SITA) natoľko úspešný, že v Indii práve nakrúca pokračovanie. A ja tu preberám cenu vďaka úžasnému scenáru Woodyho Allena. Ďakujem ti, Woody, že si ma obsadil. Veľmi si to vážim a som veľmi hrdá na to, že Jasmínine slzy boli v kinách tak dlho.“ – Cate Blanchett, ktorú ocenili za herecký výkon v hlavnej úlohe snímky Jasmínine slzy.

Neuveriteľné. Ellen, milujem ťa. Všetkým ostatným nominovaným, som veľmi hrdý, že som sa s vami stretol na tejto ceste. Mám pred vami všetkými veľký rešpekt. Ďakujem Akadémii. V roku 1971 v Bossier City v Louisiane bola jedna tehotná tínedžerka, ktorá čakala druhé dieťa. Odišla zo strednej školy a deti vychovávala sama, ale nejako sa jej podarilo zaistiť lepší život pre seba aj pre svoje deti. Povzbudzovala svoje deti, aby boli kreatívne, aby tvrdo pracovali a dokázali niečo výnimočné. To dievča bola moja mama, ktorá je tu dnes s nami. Chcem povedať iba, ľúbim ťa, mami. Ďakujem ti, že si ma naučila snívať. Môj brat Shannon, najlepší starší brat na svete, si skutočný umelec. Ďakujem ti, že so mnou prežívaš toto bláznivé a úžasné dobrodružstvo menom 30 Seconds to Mars a tiež za to, že si mojím najlepším priateľom. Mám ťa rád a ďakujem ti. Všetkým ľuďom, ktorí pozerajú tento prenos na miestach ako Ukrajina a Venezuela, chcem povedať, že na vás myslíme, zatiaľ čo vy bojujete, aby ste uskutočnili svoje sny. A táto cena je tiež pre 36 miliónov ľudí, ktorí zomreli na aids a tiež pre tých, ktorí pocítili krivdu za to, kým sú alebo koho majú radi. Dnes tu stojím pred celým svetom s vami a pre vás.“ – Jared Leto, ktorý získal Oscara v kategórii Najlepší mužský herecký výkon vo vedľajšej úlohe za film Klub poslednej nádeje.

Áno! Ďakujem Akadémii za toto úžasné uznanie. Uvedomujem si však, že táto radosť v mojom živote je možná len vďaka ohromnej bolesti v živote niekoho iného. A preto chcem vzdať hold Patsey za to, že ma viedla. A Solomonovi (Northupovi, pozn. SITA) ďakujem, že vyrozprával jej aj svoj príbeh. Ďakujem Steveovi McQueenovi za to, že ma obsadil do tejto úlohy, bolo to úžasné. Som si istá, že mŕtvi stoja okolo teba, sledujú ťa a sú vďační a rovnako som vďačná aj ja. Chiwetel (Ejiofor, pozn. SITA), ďakujem ti za tvoju nebojácnosť a za to, ako si sa ponoril do prerozprávania Solomonovho príbehu. Ďakujem aj Michaelovi Fassbenderovi, si mojou skalou.“ – Lupita Nyong’o po zisku Oscara pre najlepšiu herečku vo vedľajšej úlohe za výkon v snímke 12 rokov otrokom, v ktorom stvárnila spomínanú Patsey.

Ďakujem vám. Je to úžasný moment. Mám 42 sekúnd na reč, takže sa budem radšej ponáhľať. Nie som tu hore sám. Som tu so všetkými svojimi priateľmi a rodinou, ktorí ma podporujú a pomáhajú mi robiť to, čo robíme. Všetkým… mnohí z nich tu dnes sedia. Všetci sú však tu so mnou na javisku a každého jedného si vážim.“ – Spike Jonze, ktorého ocenili za najlepší pôvodný scenár filmu Ona.

Všetkým vám ďakujem. Začínal som pred mnohými rokmi písaním scenárov sitkomov. A v tom čase som bol veľmi šťastný, že som stretol hlavnú scenáristku, ktorá bola taká láskavá, že si prečítala všetko, čo som napísal. A keď mala pocit, že je to dobré, tak sa na konci usmiala a ja som vedel, že máme hotovo. A to, že ťa tu dnes vidím, Gayle, usmievať sa, tým si ma zbavila toho nepríjemného pocitu neprimeranosti. Všetka chvála patrí Solomonovi Northupovi. Sú to jeho slová a jeho život.“ – John Ridley, ktorý získal Oscara v kategórii Adaptovaný scenár za film 12 rokov otrokom.

Informácie zverejnila webstránka www.oscars.org.

Odporúčané články

Oscar 2014: Triumfovali Cate Blanchett a Matthew McConaughey Móda Oscarov 2014: Zaskveli sa Blanchett i Nyong’o

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:

Z kategórie Hviezdne novinky

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.
Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies