Vzdala sa postavenia kvôli láske, japonská princezná sa rozhodla pre iný život

Mako
FILE - In this Oct. 23, 2011, file photo, Japan's Princess Mako, the first daughter of Prince Akishino and Princess Kiko, poses for photos at Imperial Palace in Tokyo. Kako, the granddaughter of Emperor Akihito, is getting married to an ocean lover who can ski, play the violin and cook, according to public broadcaster NHK TV. The Imperial Household Agency declined to confirm the report Tuesday, May 16, 2017. (AP Photo/Shizuo Kambayashi, File) SITA/AP
reklama:

Dvadsaťpäťročná vnučka cisára Akihita, sa plánuje vydať za rovnako starého Keia Komura, s ktorým sa stretla počas štúdií na Medzinárodnej kresťanskej univerzite v Tokiu.

Japonská princezná Mako, sa plánovaným sobášom s mužom neurodzeného pôvodu vzdá svojho kráľovského postavenia. Dvadsaťpäťročná vnučka cisára Akihita sa hodlá vydať za rovnako starého Keia Komura, zamestnanca advokátskej firmy, ktorého spoznala počas štúdií. Japonské cisárske zákony požadujú, aby princezná po sobáši s radovým občanom opustila kráľovskú rodinu. Mako a Kei sa prvý raz stretli v roku 2012 na Medzinárodnej kresťanskej univerzite (ICU) v Tokiu. Cisársky dvor v stredu potvrdil prípravy na zásnuby mladého páru spravodajskej televízii CNN.

Mako
SITA/AP
Mako, Akishino, Hisahito, Kiko, Kako
Kráľovská rodina, SITA/AP

Zväzok princeznej a právnika v krajine opäť nastolil otázku možnej reformy následníctva trónu. Osemdesiattriročný cisár Akihito vlani v auguste naznačil svoje prianie odstúpiť z trónu, argumentujúc, že mu vysoký vek bude brániť vo vykonávaní štátnických povinností. Tie majú iba reprezentačný charakter. Japonsko v súčasnosti zvažuje zmenu zákonov, ktoré by panovníkovi umožnili odstúpiť, pričom za uplynulé dve storočia neodstúpil žiadny japonský cisár. Potenciálnymi nástupcami Akihita sú jeho synovia korunný princ Naruhito a princ Fumihito, jeho syn Hisahito a cisárov mladší brat princ Masahito.

18. mája 2017

Odporúčané články

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod