Woodyho Allena nebudú vyšetrovať pre údajné znásilnenie

Woody Allen
Woody Allen SITA/AP
reklama:

Sedemdesiatosemročného režiséra zo sexuálneho zneužitia opäť obvinila adoptívna dcéra Dylan Farrow v otvorenom liste, ktorý na svojej webstránke zverejnil denník The New York Times.

Amerického režiséra Woodyho Allena nebudú vyšetrovať pre opätovné obvinenie zo sexuálneho zneužitia jeho adoptívnej dcéry Dylan Farrow. Štátny prokurátor sa na základe vyšetrovania z roku 1993 rozhodol, že filmára neobžaluje.

Nebudeme pokračovať vo vyšetrovaní. Ak by sme dostali trestné oznámenie, preskúmali by sme ho tak, ako to robíme vždy a, samozrejme, vykonali by sme príslušné opatrenia,“ uviedol hovorca Connecticut Division of Criminal Justice Mark Dupuis.

Dvadsaťosemročná Dylan Farrow len nedávno znova obvinila známeho filmára zo sexuálneho zneužívania v otvorenom liste, ktorý na svojej webstránke zverejnil denník The New York Times. „Ktorý film Woodyho Allena máte najradšej? Skôr ako odpoviete by ste však mali vedieť, že keď som mala sedem rokov, tak ma Woody Allen vzal za ruku a zaviedol ma na temnú a malú povalu v našom dome. Povedal mi, aby som si ľahla na brucho a hrala sa s elektrickým vláčikom môjho brata. Potom ma sexuálne zneužil,“ napísala v liste Farrow, ktorá o zneužívaní zo strany adoptívneho otca po nejakom čase povedala herečke Mii Farrow. Tá bola Allenovou partnerkou v rokoch 1980 až 1992, pričom okrem Dylan spolu vychovávali aj vlastného syna Ronana.

Prípad neskôr vyšetrovala aj polícia, no Allena, ktorý svoju vinu od začiatku popiera, nikdy nezatkli ani neobvinili. Dylan Farrow o zneužívaní rozprávala aj vlani na jeseň v rozhovore pre magazín Vanity Fair. Minulý mesiac naň upozornili aj spomínaná Mia Farrow a jej syn Ronan po tom, čo Allenovi udelili Cenu Cecila B. DeMillea za celoživotný prínos zábavnému priemyslu. Režisér považuje obvinenie za potupné. „Pán Allen si tento list prečítal a považuje ho za nepravdivý a potupný. Čoskoro sa k nemu vyjadrí,“ vyhlásil hovorca 78-ročného filmára.

Komik, režisér, herec a spisovateľ Woody Allen, vlastným menom Allan Stewart Konigsberg, začínal vystúpeniami v nočných kluboch v Greenwich Village a účinkovaním v televízii. Na konte má 24 nominácií na Oscara, z ktorých štyri premenil na sošky – za réžiu a pôvodný scenár filmu Annie Hall (1977) a za pôvodné scenáre snímok Hana a jej sestry (1986) a Polnoc v Paríži (2011). Známe sú aj jeho filmy Manhattan (1979), Purpurová ruža z Káhiry (1985), Zločiny a poklesky (1989), Manželia a manželky (1992), Tajomná vražda na Manhattane (1993), Výstrely na Broadwayi (1994), Mocná Afrodité (1995), Všetci hovoria: Milujem ťa (1996), Pozor na Harryho! (1997), Celebrity (1998), Darebáčkovia (2000), Prekliatie žltozeleného škorpióna (2001), Melinda a Melinda (2004), Match Point – Hra osudu (2005), Vicky Cristina Barcelona (2008), Užívaj si, ako sa len dá! (2009), Poznáš muža svojich snov (2010) či Do Ríma s láskou (2012).

Jeho najnovšou snímkou je dráma Jasmínine slzy (2013). Momentálne pripravuje komédiu s názvom Magic in the Moonlight.

Informácie pochádzajú z agentúry Reuters a z archívu agentúry SITA.

4. februára 2014

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA