Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Halina pawlowska.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.facebook.com
30. januára 2018 ŠoubizDomáci šoubiznis od DamskaJazda.skSITA Diskusia()

Z čoho má Halina Pawlowská najväčšiu radosť?

Česká spisovateľka a scenáristka to prezradila v rozhovore pre agentúru SITA.

Halina Pawlowská má vždy veľkú radosť, ak svojimi slovami dokáže niekomu pomôcť. „To je skutočne dobrý pocit. Najväčšiu radosť mám, keď si niekto prečíta moju knihu a potom za mnou príde a povie mi, že mu pomohla, keď ich opustil manžel, keď ovdoveli alebo keď mali rakovinu a liečili sa v nemocnici. Vtedy si hovorím, to si vážim, to si cením, som dobrá,“ poznamenala v rozhovore pre agentúru SITA autorka, ktorá je sama z písania podľa vlastných slov šťastná. „Ja sama som najšťastnejšia, keď sa mne samej páči, čo napíšem. To je taký okamih chvíľkového šťastia,“ prezradila Pawlowská, ktorá už v tejto chvíli premýšľa nad námetom svojej ďalšej knihy.

Tematicky by tentoraz chcela načrieť do života svojej babičky. „Chcela by som napísať takú ságu, babička sa narodila po 1850-tom, môj otec bol najmladší z 18 detí. Momentálne premýšľam, ako by som jej príbeh vyrozprávala a paradoxne najbližšia forma je pre mňa Titanic, že to bude vložené do súčasnosti a babička si bude spomínať na svoj život v rozhovore so svojou vnučkou. To je taký model, ktorý by sa mi asi páčil,“ uviedla spisovateľka, ktorá najviac uznáva knihy nesúce v sebe kus autenticity. „Človek proste najlepšie rozumie niečomu, čo pozná. Ľudská fantázia je veľmi obmedzená v tom, čo si vymýšľa a keď je to úplne cudzie, je to aj také chladné. Je to síce príma, každá detektívka je príma, ale vy cítite, že je to len konštrukcia. Avšak pri knižkách a filmoch, ktoré obsahujú aj len zrnko skutočnosti, máte vždy celkom iný pocit. To zrnko pravdy a vlastnej emócie je veľmi dôležité. Potom, pokiaľ viete aspoň trošku písať, už len skladáte vety ako puzzle, už viete, ako to má vyzerať. Hlavné je, aby ste vy sám boli zaujatý. Musí vás to baviť, potom je nádej, že to bude baviť aj niekoho iného,“ uzavrela.

Odporúčané články

Tri otázky pre Beátu Dubasovú: 50-tka prináša so sebou istú vnútornú slobodu, názor aj nadhľad! Peter Cmorik zverejnil nový videoklip TAKÁ AKO TY z vydaného EP- ŽIVOTOM, na jeho natáčanie vraj nikdy nezabudne

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.