Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
tanec, deti, zábava, žiaci, krúžok, smiech
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
shutterstock.com
26. augusta 2013 Deti a rodinaVýchova a škola od LotaSITA Diskusia()

Záujmový krúžok: Ktorý je ten správny pre vaše dieťa?

Uvažujete nad tým, že vášho školáka prihlásite do záujmového krúžku? Ktorý je ten správny pre vaše dieťa? Poradíme vám pri výbere.

Mnohí rodičia rozmýšľajú nad tým, že svoje dieťa prihlásia do jedného alebo viacerých záujmových krúžkov. Jeho výber však nehodno podceňovať. Krúžok by mal totiž poskytnúť možnosť sebarealizácie, zábavy a rozvoja a nie nutnosť či nechcenú povinnosť. Veď povinností majú deti predsa dosť počas vyučovacieho procesu. V súčasnosti je ponuka záujmových činností vo voľnom čase naozaj rozmanitá. Podľa čoho sa riadiť pri výbere vhodného krúžku?

Záleží od dieťaťa

Každé dieťa je jedinečné a baví ho niečo iné. Takisto vek, temperament, vlastnosti. To všetko vplýva na to, čo osloví jeho osobnosť. Nebuďte preto neoblomní v tvrdení, že najlepšie viete, čo je preň vhodné a neplňte si cez vaše dieťa nesplnené sny. Bude totiž trpieť nielen ono ale aj vy a vráti sa vám to dvojnásobne. Na druhej strane nezapisujte žiaka na všetky krúžky, pre ktoré sa rozhodne. Často dôvodom je, že tam idú aj jeho kamaráti. Skúste pozorovať, čo ho baví, v čom vyniká. O čom s nadšením hovorí a čomu sa venuje vo voľnom čase.

Aktívne deti potrebujú šport

Máte doma neposedné a aktívne dieťa? Udržať ho na jednom mieste je pre vás problém? Potom je najlepšou voľbou preň športový krúžok. Taktiež, či je lepší kolektívny alebo individuálny šport, vám prezradí temperament vášho potomka. Rád sa hrá v kolektíve alebo sa radšej spolieha sám na seba? V prvom prípade sú vhodné kolektívne športy ako futbal, hokej, volejbal, basketbal a podobne. Začínajú sa však objavovať aj menej tradičné športy, či bojové umenia. V druhom prípade skúsiť tenis, šach, gymnastiku i iné.

Kreativita sa dá rozvinúť umením

Pre mnohé deti je vhodnou voľbou krúžok s umeleckým zameraním ako napríklad keramika, maľovanie, servítkovanie, výučba na rôznych hudobných nástrojoch. Taktiež tanečné krúžky, ktoré spájajú „vybitie energie“ s umením, sú dosť obľúbené a žiadané. Ponuka však často záleží od miesta bydliska dieťaťa. Malé mestá a obce toľko možností nemajú, kde problémom obmedzenej ponuky bývajú najmä financie.

Krúžky zamerané na previerku vedomostí

Ďalšie možnosti využitia voľného času vášho dieťaťa predstavujú vedomostné krúžky ako napríklad jazykový, matematický, či počítačový. Len dajte pozor, aby ste vašu ratolesť príliš nezaťažovali. Po hodinách strávených v škole totiž potrebuje zmenu.

Na koľko krúžkov dieťa zapísať?

Nesnažte sa vyplniť všetok voľný čas dieťaťa. Aj ono by malo mať aspoň deň pre seba. Veľa detí v poslednej dobe končí u psychológa. Dôvodom mnohokrát býva preťaženosť, frustrácia, stres, ktorý vzniká aj z dôvodu, že sa vám váš potomok snaží vyhovieť a nezvláda danú situáciu.

K téme

Aký je rozpočet na školské pomôcky? Tipy na vhodnú obuv do školy

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

K téme

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.