Zdeno Baláž z Elánu úplne prepadol tomuto koníčku

Elán
Elán facebook.com
reklama:

Slovenský hudobník tiež priznal, že narodeninovú párty nerobí kvôli tomu, aby ho neohovorili susedia.

Bývalý bubeník a zakladajúci člen skupiny Elán Zdeno Baláž vo voľnom čase veľa cestuje. “Cestovanie je mojím koníčkom, už som bol v 53 krajinách sveta, nedávno som navštívil Kubu,” pochválil sa. “Žena mi vždy nadáva, keď si robíme plány na ďalší rok, že som zas vybral nejakú novú krajinu len preto, že si len chcem pridať čiarku, inak by som tam ani nešiel,” zasmial sa.

Na budúci rok máme kúpené letenky do Grécka a do Turecka, minulý rok sme boli zas v Patagónii,” dodal v rozhovore pre agentúru SITA. V rámci svojich ciest sa bývalý bubeník žijúci takmer 25 rokov v Austrálii pravidelne vracia i na rodné Slovensko.

Na Slovensko chodím skoro každý rok, ale len na krátko. To sa nás vždy kamoši pýtajú, ‘Kedy preletíte cez Slovensko?’ a ja zvyčajne odpovedám ‘Od stredy večera do piatku rána’. Pár dní na Slovensku vždy stačí,” poznamenal. Na cestách Baláž strávi podľa vlastných slov i šesťdesiate narodeniny. “Ideme v marci do Japonska, teraz už nebudem robiť žiadnu narodeninovú párty, to vás potom všetci susedia aj tak len ohovoria, tak ideme radšej lyžovať,” podotkol pobavene.

Veľkým koníčkom bývalého hudobníka je i navštevovanie koncertov starých kapiel. “Rád chodím na koncerty kapiel, ktoré sme za komunizmu nemohli vidieť ako Bee Gees a také rôzne vykopávky. Videl som napríklad AC/DC, to bol koncert ako sviňa, pol mesta vtedy išlo na štadión,” zaspomínal si s úsmevom. “Nie je to lacná záležitosť takéto koncerty, ale stojí to za to,” uzavrel.

17. decembra 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA