Zdravá a prirodzená krása dostupná pre každú z vás!

Beauty, krása, kráska, mladosť, pleť, pokožka, mejkap, žena
shutterstock.com

Vyzerať skvelo a navyše prirodzene v každom veku je snom väčšiny žien. No krásny vzhľad nemusí byť iba výsadou celebrít.

Úprava pier, nosa, facelifting a botox . Tieto a ďalšie estetické zákroky v nás evokujú neprirodzenú kamennú tvár s kačacím úsmevom a úkony určené pre celebrity, ktoré si to môžu dovoliť. No neplatí to pre všetky estetické kliniky. Centrum Kramáre Jednodňová chirurgia je jedinečná tým, že na prvom mieste nie je zisk, ale zdravie a prirodzená krása každej klientky. Vyspovedali sme za vás hlavnú lekárku kliniky MUDr. Renátu Kučerovú.

Aké skrášľovacie zákroky sa robia na vašej klinike?

V rámci estetickej chirurgie sa realizuje na našej klinike operácia viečok, úprava ušníc, úprava nosa, hornej a dolnej pery, facelifting, aplikácia botoxu. Potom realizujeme aj väčšie zákroky, t.j. úprava prsníkov (výplň prsníkov, zmenšovanie a podvihnutie prsníkov). No a potom úprava bruška prípadne odstránenie nadbytočného tuku.

Ktorý estetický zákrok trvá najdlhšie?

Najdlhšie úkony sú určite tie, ktoré sa týkajú úpravy prsníkov a brucha, čiže abdominoplastika a najmä zmenšovanie prsníkov. Vtedy je u nás pacientka hospitalizovaná počas dvoch nocí. Pri ostatných sa ju snažíme už v deň zákroku pustiť domov.

Môžu všetky ženy podstúpiť všetky estetické zákroky? Existujú výnimky? A aké v tomto prípade hrozia komplikácie?
MUDr. Renáta Kučerová
arch. arch. MUDr. Renáta Kučerová

Dá sa povedať, že každá žena viac menej môže podstúpiť estetický chirurgický zákrok, no isté obmedzenia existujú. Konkrétne či žena netrpí ochoreniami, ako je napríklad vysoký krvný tlak, nadmerná krvácavosť, problémy so srdcom. Možným komplikáciám predchádzame tak, že každá pacientka, ktorá má na klinike Centrum Kramáre podstúpiť zákrok v celkovej anestézii, absolvuje predoperačné interné ošetrenie. A to nám určí, či môžeme pacienta operovať a ak áno, či je úplne bez rizika alebo tam nejaké riziko existuje. V prípade možných komplikácii potom riešime, či vôbec operovať a za akých podmienok.

Čo sa týka operácií tváre (napríklad operácia horných a dolných viečok, operácia nosa a podobne), tam je predovšetkým potrebné, aby sme vedeli, ako sa hoja rany. V prípade ak pacientke hrozí vznik nepekných keloidných jaziev a problematické hojenie rán, sa uvažuje, aký prístup sa zvolí a či vôbec problém riešiť invazívnou cestou, aby sme klientke operáciou ešte viac neuškodili. Pri facelifte je tiež dôležitá kvalita kože. Estetické zákroky sa nakoniec neodporúčajú ani v tehotenstve.

Čo je dôležité vedieť pred každou operáciou?

Každá pacientka by mala vedieť, ako prebieha daná operácia, koľko u nás bude a čo ju čaká počas pooperačného obdobia. Je veľmi dôležité, aby poznala, čo nasleduje po absolvovaní zákroku. Napríklad čo bude nosiť, aký typ oblečenia (sťahujúce druhy odevov), aké obmedzenia ju čakajú (žiadna fyzická záťaž). Najmä tie náročnejšie zákroky si vyžadujú práceneschopnosť(aspoň týždeň). Každý estetický úkon je však iný. Netreba však zabúdať na psychickú stránku. Pri estetických operáciách, ktoré výraznejšie menia vonkajší vzhľad ženy (plastika nosa, úprava prsníkov) by mala byť pacientka pripravená na danú zmenu. Je potrebné, aby sa vnútorne stotožnila s novým vzhľadom a zvykla si naň. Čiže pred operáciou myslite aj nato, že vás daný zákrok môže výrazne zmeniť a vy túto zmenu nemusíte prijať, aj keď sa operácia podarí.

Korekcia viečok: Pre koho sa tento zákrok odporúča a pre koho nie?

Je to individuálne. V podstate každý dospelý človek po dosiahnutí určitého veku (zväčša nad 40, ale mali sme aj mladšie klientky), u ktorého sa vyskytne problém poklesu horných viečok alebo má výrazne vačky pod očami, môže podstúpiť uvedenú operáciu. Niekedy horné viečka poklesnú natoľko, že bránia periférnemu videniu. Vtedy táto operácia plní nielen estetickú funkciu, ale aj zdravotnú a tento úkon dokonca môže odporučiť tiež očný lekár. Korekcia očných viečok je momentálne v estetickej chirurgii najčastejší zákrok a absolvujú ho nielen ženy, ale i muži. Robí sa v lokálnej anestézii. Pri tomto úkone býva rozhodujúca kvalita kože. Konkrétne, či pacientom hrozí tvorba keloidných jaziev a zlé hojenie rán. Takisto je dôležité, koľkokrát žena či muž podstúpili korekciu viečok, lebo v tomto smere existujú isté obmedzenia. Tento zákrok je možné absolvovať dva či trikrát. Potom to už záleží na individuálnom posúdení. Výsledok v tomto prípade nemusí vždy spĺňať predstavy pacienta a môžu vzniknúť zbytočné komplikácie. To isté platí aj pri plastike nosa či pri väčšine estetických zákrokov.

Viac informácií získate na www.centrumkramare.sk.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom