Ženou roka sa podľa magazínu Billboard stala Taylor Swift

Taylor Swift
Taylor Swift SITA/AP
reklama:

Hudobný magazín udelil americkej speváčke prestížne ocenenie už po druhý raz.

Prestížny americký hudobný magazín Billboard vyhlásil za Ženu roka 2014 speváčku a herečku Taylor Swift. Dvadsaťštyriročná sedemnásobná držiteľka Grammy sa zároveň stala prvou interpretkou, ktorá toto ocenenie získala dvakrát.

„Ako jedna z najvplyvnejších umelkýň svojej generácie, Taylor Swift zaznamenala neuveriteľný úspech v rebríčkoch Billboard,“ uviedla Janice Min zo spoločnosti Guggenheim Media’s Entertainment Group, ktorá obľúbený magazín vydáva. „Počas jej kariéry sa v singlovom rebríčku Billboard Hot 100 umiestnila 60-krát, čo predstavuje najvyšší počet umiestnení jednej interpretky od roku 2006, keď Swift debutovala,“ dodala tiež Min. Swift po prvý raz menovali Ženou roka v roku 2011.

Taylor Swift debutovala na hudobnej scéne v roku 2006 eponymným albumom, ktorý získal v USA päťnásobnú platinovú platňu. Nasledovala štúdiovka Fearless (2008), ktorá bola ešte úspešnejšia ako jej predchodca a dosiahla šesťnásobnú platinu.

Tretí album Speak Now (2010) je v súčasnosti v USA certifikovaný štvornásobnou platinovou platňou. Z jej zatiaľ poslednej štúdiovky Red (2012) sa len počas prvých siedmich dní v USA predalo vyše 1,2 milióna kópií a taktiež už dosiahla štvornásobnú platinu. Jej piaty album s názvom 1989 vyjde 27. októbra.

Swift má okrem siedmich Grammy na konte pätnásť American Music Awards, dvanásť Billboard Music Awards či šesť CMT Music Awards. V roku 2009 sa objavila v seriáli Kriminálka Las Vegas (2000), zahrala si aj vo filmoch Na svätého Valentína (2010) a Darca (2014).

Informácie pochádzajú z webovej stránky www.billboard.com a archívu agentúry SITA.

11. októbra 2014

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA