Ženy to majú v hudobnom odvetví ťažšie, tvrdí Rita Ora

Rita Ora
Rita Ora SITA/AP
reklama:

Dvadsaťštyriročná speváčka si taktiež myslí, že ľudia sa začali báť pojmu feministka.

Britská speváčka Rita Ora tvrdí, že ženy to majú v hudobnom priemysle vo všetkých aspektoch ťažšie než muži. Dvadsaťštyriročná interpretka to uviedla v rozhovore pre britský denník Daily Mirror. „Myslím si, že ženy to odjakživa mali v hudobnom priemysle ťažšie. Kedykoľvek vyjadríme svoj názor, tak sa z toho robí niečo viac, než to v skutočnosti je,“ uviedla speváčka, ktorá si taktiež myslí, že ľudia sa začali báť pojmu feministka.

Mám pocit, že ľudia berú slovo feministka príliš vážne. Všetci riaditelia vydavateľstiev sú muži, takže som sa vždy zasadzovala o tom, aby sme my ženy držali spolu,“ dodala.

Rita Sahatçiu Ora je rodáčkou z kosovskej Prištiny, odkiaľ sa však krátko po narodení s rodinou presťahovala do Londýna, kde vyrastala. Ako speváčka sa po prvý raz predstavila v roku 2007 v skladbe Awkward Craiga Davida. V roku 2011 sa jej podarilo upútať v skladbe DJ-a Fresha s názvom Hot Right Now.

Táto pieseň následne dobyla UK Chart, čím sa stala vôbec prvým drum’n’bassovým singlom, ktorému sa to podarilo. Na vrchol britského singlového rebríčka sa dostala aj s vlastnými skladbami How We Do (Party), R.I.P. a I Will Never Let You Down.

Svoj zatiaľ jediný štúdiový album s názvom Ora vydala v auguste 2012, pričom s ním dobyla UK Chart. Okrem hudby sa príležitostne venuje aj herectvu, účinkovala napríklad v snímkach Spivs (2004) či Rýchlo a Zbesilo 6 (2013) a tento rok sa predstaví vo filme Päťdesiat odtieňov sivej.

Informácie pochádzajú z webstránky www.digitalspy.co.uk a archívu agentúry SITA.

3. januára 2015

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA