Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
zuby, biely chrup, žiarivý úsmev, smiať sa, smiech, pery, červený rúž
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Thinkstock
19. decembra 2014 ZdravieDomáci lekár od DJSITA Diskusia()

Žiarivý úsmev môžete mať i vy! Nezabúdajte na túto prevenciu

Ktorá z nás netúži po krásnych bielych zuboch ako majú známe osobnosti? No žiarivý úsmev a svieži dych nemusí byť len výsadou celebrít. Nepodceňujte však prevenciu!

Nádherné biele zuby a svieži dych sú najkrajšou ozdobou vášho vzhľadu. Sila úsmevu totiž pomáha dosiahnuť úspech nielen v súkromnom ale i v pracovnom živote. Jeho moc pochopili dávno i známe osobnosti, ktoré často krát podstupujú finančne náročné zákroky, aby ho dosiahli. Pritom stačilo zamerať sa na prevenciu, ktorá pomáha predísť nielen zubným kazom, žltým zubom, no najmä nepríjemným bolestivým zápalom ďasien.

Prospešné i škodlivé baktérie

Všetko, čo sa deje v našej ústnej dutine, majú na svedomí baktérie. Pri tomto slove si väčšinou každý z nás predstaví negatívnych ničiteľov našich zubov. Bez niektorých baktérií však ľudský organizmus nedokáže zdravo fungovať, a to sa netýka len našich úst. „Na zdravie ústnej dutiny má veľký vplyv mikroflóra v ústach, ktorú tvorí rovnováha medzi prospešnými a negatívnymi baktériami. Pokiaľ nemáme zdravú mikroflóru, nemôžeme mať ani zdravé ďasná a zuby, ani zdravý dych,“ hovorí PharmDr. Jaroslav Sopčák, zástupca farmaceutickej firmy Ewopharma s.r.o., distribútora firmy BioGaia® na Slovensku. „Dnes sa hovorí veľa o čistote a dennej hygiene úst, no málokedy sa spomína o tom, že v ústnej dutine existuje určitá mikroflóra. Ak dôjde k jej narušeniu, dochádza k premnoženiu agresívnych negatívnych baktérií a tým k vzniku zubných kazov a iných závažnejších komplikácií. Napriek tomu niektorí výrobcovia ústnych vôd sú stále zameraní na celkovú dezinfekciu, čo môže tiež prispieť k vzniku nerovnováhy mikroflóry.“ Ďalšími narušiteľmi rovnováhy sú napríklad fajčenie, stres, ochorenia a iné.

Podľa PharmDr. Jaroslava Sopčáka je ústna dutina počas celého dňa kontinuálne v styku s vonkajším prostredím, t.j. s bacilmi, vírusmi a podobne. V našich ústach tak prebieha boj medzi prospešnými a škodlivými baktériami, ktorý by mal pri zdravej ústnej mikroflóre dopadnúť v prospech priaznivých baktérií.

Lactobacillus reuteri – upratovač v našich ústach

Biogaia

Pozitívne pôsobenie určitej skupiny baktérií dokazuje kuriózny prípad istej japonskej starenky, ktorá mala pod zubným povlakom zdravé biele zuby a ďasná. Prostredníctvom mikrobiologického rozboru uvedeného povlaku sa zistilo, že zdravý chrup i ďasná Japonky má na svedomí určitá skupina laktobacilov, ktorú nános na zuboch obsahoval. Konkrétne išlo o Lactobacillus reuteri , ktorý plní funkciu upratovača v našich ústach a nedáva priestor negatívnemu pôsobeniu škodlivých baktérií.

Prevencia je veľmi dôležitá

Ak chcete mať žiarivý úsmev a svieži dych, nezabúdajte na správnu ústnu hygienu a zachovanie zdravej mikroflóry v ústach. Takouto vhodnou prevenciou môžete predísť aj ťažkým zápalovým stavom, ako je paradentóza . Vynikajúci doplnok starostlivosti o ústnu dutinu predstavujú rozpustné pastilky BioGaia Prodentis s mentolovou príchuťou, ktoré obsahujú spomínané prospešné baktérie Lactobacillus reuteri Prodentis. Je to patentovaná kombinácia dvoch kmeňov L. reuteri DSM 17 938 a L. reuteri ATCC PTA 5289.

Svieže, bez cukru s príchuťou mäty

Pastilky BioGaia Prodentis nechajte rozpustiť v ústach dvakrát denne po dôkladnom umytí zubov. Tak sa skvelo uvoľnia aktívne zložky, ktoré obsahujú a váš dych bude svieži počas celého dňa.

Viac informácií získate na www.biogaia.sk.

K téme

Ako si udržať dokonale biele zuby? Rýchla pomoc pri detskej kolike s BioGaia®ProTectis

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

K téme

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.