Zomrel bývalý prezident filmovej Akadémie Tom Sherak

Tom Sherak
Tom Sherak SITA/AP
reklama:

Šesťdesiatosemročný Sherak podľahol rakovine prostaty, ktorou trpel viac než desať rokov.

Vo veku 68 rokov zomrel v utorok bývalý prezident americkej Akadémie filmových umení a vied Tom Sherak. Príčinou úmrtia bola rakovina prostaty, ktorou trpel viac než desať rokov. Sherak skonal vo svojom dome v kalifornskom meste Calabasas.

Tom je, bol a navždy bude našim milujúcim manželom, otcom, bratom a priateľom, na ktorého sa môžete s čímkoľvek obrátiť. Bude nám chýbať každý jeden deň,“ uviedli členovia jeho rodiny.

Thomas Mitchell Sherak sa narodil 22. júna 1945 v newyorskom Brooklyne. Prezidentom Akadémie bol v rokoch 2009 až 2012. Sedemnásť rokov pôsobil vo filmových štúdiách 20th Century Fox, väčšinou v oblasti marketingu a distribúcie.

Bol tiež akcionárom americkej spoločnosti Revolution Studios a spolupracoval napríklad aj s Marvel Studios. Viac ako dvadsať rokov bol predsedom podujatia MS Dinner of Champions, ktoré organizuje National Multiple Sclerosis Society. Počas tejto doby sa im podarilo vyzbierať viac ako 45 miliónov dolárov na výskum sklerózy multiplex.

Koncom marca si mal za svoju humanitárnu činnosť a prínos filmovému priemyslu prevziať jedno z najprestížnejších vyznamenaní filmového priemyslu s názvom Pioneer of the Year. Jedenásteho apríla odhalia jeho hviezdu na hollywoodskom Chodníku slávy.

Zostala po ňom manželka Madelaine, s ktorou mal dcéry Melissu, Barbaru a syna Williama.

Informácie pochádzajú z webstránky www.hollywoodreporter.com a archívu agentúry SITA.

29. januára 2014

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA

Odvážne srdce

Odvazne srdce.jpg

BRATISLAVA 12. septembra 2017 (DJ/PR) – „Odvážne srdce je jedinečná kniha, ktorá nám ukazuje ako prepojenie meditatívnych myšlienok a cvičení s modernou … Čítať ďalej

Pod maskou

Pod maskou.jpg

BRATISLAVA 30. augusta 2017 (DJ/PR) – Čo sa stane, keď v ťažkej chvíli stretnete nesprávneho človeka? Nie zlého, neprávneho… V edícii … Čítať ďalej