Zopár argumentov, prečo nenosiť príliš často podpätky

Zopár argumentov, prečo nenosiť príliš často podpätky
thinkstockphoto.com
reklama:

My ženy ich milujeme, nech už sú v akejkoľvek forme – vysoké podpätky. Vyzerajú sexy a predlžujú nohy. Ale neubližujeme si ich príliš častým nosením?

Nie je výška ako výška. Niektoré typy topánok majú cielene vyvýšenú pätu, pretože zo zdravotného hľadiska určitý uhol vyvýšenia chodidla, môže byť dokonca pohodlnejší a efektnejší ako úplne nízke topánky. Bavíme sa však o štyroch centimetroch, päť je prelomových.

Keď spomenieme vysoký podpätok desať a viac centimetrový, aké dievčatá občas nosia, vystavujeme svoje nohy riziku už pri prvom obutí. Naozaj by ste ich nosenie mali obmedziť, i keď na nohe vyzerajú okúzľujúco.

1: V bežný pracovný deň, pokiaľ nemáte auto, ani podpätky nevyťahujte. Alebo si zbaľte náhradnú pohodlnú obuv. Pretože nie je nič horšie, ako nečakaná nutnosť chodiť viac, ako sme plánovali. Skončiť s kŕčom nohy je viac než nepríjemné.

Čo na seba? Módne kombinácie sú známkou kreativity

2. Opatrnosti nie je nikdy dosť. Aké zranenie vám hrozí? Už sa vám niekedy stalo, že sa vám zapichol podpätok do kanála, alebo sa vám vykĺbila noha pri nešťastnom šľapnutí? To je fakt, že sa denne podobné úrazy stávajú.

3. Jazda autom v lodičkách môže byť tiež nepraktická a nebezpečná. Môže dokonca ovplyvniť cit vašej nohy a tak aj celú jazdu.

4. Pocit vlastnej bezpečnosti. Niekedy je človek nútený zutekať v rôznych situáciách. Ak máte práve vysoké topánky, nielen vás to zdržiava, môžete si aj ublížiť.

5. Časté nosenie nepohodlných topánok môže vplývať na vznik nepríjemných pľuzgierov, kostných výrastkov a iných deformácií nôh. Taktiež vplývajú nepriaznivo na chrbticu.

18. novembra 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod