Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
O detské zúbky sa treba starať.
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA
18. septembra 2012 Deti a rodinaVýchova a škola od SITASITA Diskusia()

Zubári učili deti správnym návykom

Ochorenia ústnej dutiny, najmä zubný kaz a zápal parodontu, sú najčastejšie sa vyskytujúce chronické infekčné ochorenia ľudského organizmu. Na druhej strane je ich prevencia najjednoduchšia.

Svetová zdravotnícka organizácia už niekoľko rokov vyhlasuje 12. september ako Svetový deň ústneho zdravia. Ochorenia ústnej dutiny, najmä zubný kaz a zápal parodontu, sú najčastejšie sa vyskytujúce a populáciu najviac postihujúce chronické infekčné ochorenia ľudského organizmu.

Na druhej strane, prevencia týchto ochorení je najjednoduchšia, ekonomicky nenáročná, ale závisí od spolupráce každého jednotlivca na jej realizácii.

Základom je dokonalá ústna hygiena, ktorou odstraňujeme baktérie vyvolávajúce tieto ochorenia. Žiaľ populácia Slovenska má v tejto oblasti príliš veľa bielych miest.

Slovenská komora zubných lekárov, Spolok slovenských študentov zubného lekárstva, Stredná zdravotnícka škola Záhradnícka, Úrad verejného zdravotníctva SR a Slovenský červený kríž za podpory spoločnosti Incheba a.s. a firmy Curaden usporiadali 28. septembra na výstavisku Incheba II. ročník akcie určenej pre deti materských a základných škôl, ktorej snahou bolo naučiť naše deti hravou formou zásadám správnej ústnej hygieny praktickým nácvikom.

Okrem toho sa deti oboznámili so zásadami prvej pomoci na resuscitačnom modeli a rozšírili si svoje vedomosti o zdravej výžive.

Tento rok nad podujatím prebrala záštitu kancelária Svetovej zdravotníckej organizácie na Slovensku (WHO).

K téme

Tento recept na cesnakovú polievku môže poraziť chrípku, prechladnutie a dokonca aj norovírus! Žiarivý úsmev celebrít. Aj vy ho môžete mať!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

K téme

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.