Zvláštna túžba Lany Del Rey: O čom sníva?

Lana Del Rey
Lana Del Rey SITA/AP
reklama:

Dvadsaťosemročná rodáčka z New Yorku to uviedla vo francúzskej rozhlasovej šou Laura Leishman Project.

Americká speváčka Lana Del Rey podľa vlastných slov vždy túžila byť motorkárkou. Dvadsaťosemročná rodáčka z New Yorku to uviedla vo francúzskej rozhlasovej šou Laura Leishman Project. Kultúra motorkárov je vraj hudobníčke blízka preto, že rovnako ako ona vyznávajú slobodu, ktorú demonštrujú jazdou na dvoch kolesách. “Práve teraz nemôžem byť taká slobodná, stále mám veľa práce,” vyjadrila sa hudobníčka, ktorá si jazdu na motorke vyskúšala už predvlani počas nakrúcania videoklipu k piesni Ride.

Lana Del Rey, občianskym menom Elizabeth Woolridge Grant, debutovala v roku 2008 EP nahrávkou Kill Kill, po ktorej vydala album Lana Del Ray a.k.a. Lizzy Grant (2010). Do povedomia verejnosti sa však dostala až v roku 2011 vďaka hitu Video Games, ktorý sa prebojoval do top 10 britského singlového rebríčka. Skladba je súčasťou jej druhej štúdiovky Born To Die (2012), ktorá obsahuje aj single Blue Jeans, National Anthem, Dark Paradise, Born To Die alebo Summertime Sadness.

Tento mesiac vydala nový album Ultraviolence. Na konte má tiež ďalšie tri EP nahrávky – Lana Del Rey (2012), Paradise (2012) a Tropico (2013). Speváčka už stihla získať dve Brit Awards, Q Award, Ivor Novello Award a nominovali ju na tri NME Awards či dve Grammy.

Informácie pochádzajú z webstránky www.femalefirst.co.uk a archívu agentúry SITA.

30. júna 2014

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA