5 dôvodov, pre ktoré je ranné cvičenie najúčinnejšie

Dôvody, pre ktoré je ranné cvičenie najúčinnejšie
thinkstockphoto.com
reklama:

Cvičenie je pre telo veľmi prospešné prakticky kedykoľvek. Stále však cvičením dokážete veľa ovplyvniť, napríklad keď ním začnete ráno…

Nasledovné argumenty vás presvedčia, prečo je rozdiel medzi večerným a ranným cvičením.

Správny začiatok dňa

Ranné cvičenie vytvára „pôdu“ pre celý deň na dobrú náladu. Pokiaľ si zaužívate pred prácou zacvičiť, budete mať omnoho viac energie na celý deň a zaručene urobíte viac práce.

Ako je to s energiou?

Niekedy si ľudia myslia, že keď málo spíte a ráno vstanete, netreba si hneď vyčerpať energiu. V skutočnosti je to ale naopak. Po prebudení ak naštartujete telo, začnú sa vyplavovať endorfíny, ako to pri športe býva, z čoho vyplýva váš pocit naplnenia a šťastia. Inak povedané, máte kopec energie a elánu pre pokračovanie do dňa.

Cviky proti celulitíde. Takto jej rozhodne predídete!

Výber potravín

A budete praktizovať ranné cvičenie, aj váš následný výber raňajok bude omnoho zdravší. Automaticky sa rozhodnete skôr pre biely jogurt s vločkami, než vysmážanú slaninku , či šišky. To by ste zničili celý výsledok.

Menej výhovoriek

Prichytili ste sa už niekedy, že ste sa vyhovárali na celý svet, prečo nechodíte cvičiť? Robí to takmer každý „necvičiaci“. Po práci bývate často unavené a už sa vám naozaj nechce nič riešiť? Nacvičte svoj organizmus k rannému cvičeniu a ani večerná únava nebude taká nepríjemná. Zbavíte sa výhovoriek a dopracujete sa k sexy telu nebadanou cestou.

Ľahšie udržiavanie formy

Je dokázané, že ranné cvičenie vám dopomôže k rýchlejšiemu úbytku váhy a kvalitnejšiemu udržaniu formy. Potrebujete snáď presvedčivejší argument?

8. januára 2015

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod