Cviky proti celulitíde. Takto jej rozhodne predídete!

Cviky proti celulitíde. Takto jej rozhodne predídete
thinkstockphoto.com
reklama:

Pokiaľ sa vám začína tvoriť jemný nádych pomarančovej kože, stále môžete zasiahnuť. Existujú cviky, ktoré sú prevenciou proti jej vzniku a dokážu príznaky celulitídy značne potlačiť.

Celulitída nie je znakom obezity, ale genetiky. Z toho dôvodu môže postihnúť ženu ktoréhokoľvek veku a rozmerov. Nemá zmysel vyhovárať sa na dedičné problémy. Pokiaľ máte tento problém, mali by ste svoje telo naučiť iným stereotypom. Cvičenie a zmena stravy je veľmi dobrým začiatkom.

Cviky s výraznou účinnosťou si vyžadujú dennú pravidelnosť:

Drepy

Drepy sú veľmi jednoduchý cvik, ktorý môžete praktizovať kdekoľvek. Veľmi dobre tvarujú nohy, boky a zadok a najmä bojujú proti vzniku hrčiek na najchúlostivejších partiách. Existujú klasické drepy do sedu, drepy bočné, s výskokom, drep s poklesom nohy dopredu. Nezabúdajte zhlboka dýchať a opakujte minimálne po 30 každý deň.

Vytancujte si dokonalé krivky

Poloha na psíka

Kľaknite si na kolená a oprite sa o dlane, akoby ste napodobňovali psa. Dvíhajte nohy po jednom tak, že ich máte ohnuté v kolene. Taktiež môžete zohnutú nohu dvíhať do boku.

Beh

Klasický beh vám dokáže nielen spáliť veľa kalórií, ale zároveň sa stará o svalstvo na vašich nohách. Podporuje spaľovanie tukov, vďaka čomu sa tukové hrčky netvoria tak intenzívne. Pokiaľ nemáte čas ani chuť chodiť behávať, postavte sa doma hoci aj pred zrkadlo a imitujte beh na jednom mieste. Tento cvik je veľmi účinný.

27. decembra 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod