Aké mená detí fičali minulý rok na Slovensku?

Bábätko, batoľa, mama, dieťa
reklama:

Objavili sa aj tieto nové netradičné mená.

Zaujímavý prieskum, ktorý uskutočnil portál Najmama.sk v spolupráci s matrikami, zistil, že najpoužívanejšími menami na Slovensku Jakub a Ema. Víťaz medzi chlapčenskými menami bol vlani na druhom mieste a tento rok dominoval v 24 okresoch. Adam klesol z prvej priečky na druhú. Na treťom mieste skončil Michal, ktorý sa vlani nedostal ani do top 7. Do prvej desiatky sa tento rok dostali aj Martin, Matej, Samuel, Tomáš, Lukáš, Filip a Peter.

Medzi dievčenskými menami prvé miesto obhájila Ema, prípadne Emma, ktorá vedie v 20 okresoch. Natália si polepšila o jednu priečku, keď skončila na druhom mieste. Za ňou nasleduje Nina, ktorá bola vlani štvrtá. Ďalšími najobľúbenejšími dievčenskými menami sú Sofia, Nela, Viktória, Karolína, Eliška, Katarína a Laura, ktorá klesla zo siedmej priečky na desiatu.

Aj tento rok vybrali rodičia pre svojich potomkov netradičné mená. Z chlapčenských sú to napríklad Ryan, Brian alebo Justin. V Košiciach to boli Zalán, Denny a Karim, v Zlatých Moravciach zas Emir a Giovanni, v trenčianskom okrese zaujali Irenej a Ephram, v Brezne rodičia pomenovali svojho syna Brooklyn. Medzi dievčatami sa objavili napríklad Maša, Natally, Mia alebo Amanda. V Nitre rodičia zaujali menami ako Aisha, Letícia, Eliana a Mine. V Galante to boli Penelope a Selena a v Michalovciach sa narodila malá Feriha, ktorej robili spoločnosť Fatima, Ramóna a Scarlett.

Desať najpoužívanejších chlapčenských mien na Slovensku v roku 2015:
1. Jakub
2. Adam
3. Michal
4. Martin
5. Matej
6. Samuel
7. Tomáš
8. Lukáš
9. Filip
10. Peter

Desať najpoužívanejších dievčenských mien na Slovensku v roku 2015:
1. Ema
2. Natália
3. Nina
4. Sofia
5. Nela
6. Viktória
7. Karolína
8. Eliška
9. Katarína
10. Laura

1. januára 2016

Odporúčané články

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod