Anna Linhartová je hrdá na to, že dokázala zabiť

Anna Linhartová
Anna Linhartová facebook.com
reklama:

Mladá herečka bola hrozne pyšná, že zvládla niečo také základné a prirodzené.

Česká herečka Anna Linhartová má pocit najväčšieho zadosťučinenia, keď dokáže sama zabiť zviera, ktoré chce zjesť. „Minule som zabila sliepku. Bola som hrozne pyšná, že som zvládla niečo také základné a prirodzené,“ priznala v rozhovore pre agentúru SITA. Ako následne 20-ročná rodáčka z Prahy dodala, mala z toho spočiatku veľký strach.

Čítajte aj: Česká herečka Anna Linhartová zbožňuje ružové vlasy

Mala som veľký strach, ale chcem pokračovať ďalej a dokázať zabiť všetko, čo si dovolím zjesť,“ vysvetlila sympatická ryšavka. „Teraz mám práve obdobie bez mäsa, ale inak mäso jem, milujem mäso,“ podotkla. „Veľa ľudí je mäso, ale nepostavia sa tomu čelom a potom, keď niekde vidia, ako pitvú blbú rybu, tak sa na to nemôžu pozerať,“ pokračovala. „Príde mi to hrozne pokrytecké, nie je to voči tým zvieratám fér. Človek sa im musí pozrieť do očí a prijať to tak, ako to je,“ povedala.

Zvieratá má však dcéra herečky Jitky Asterovej podľa vlastných slov veľmi rada. „Vôbec to nie je o tom, že by som nemala zvieratá rada. Ja si naopak myslím, že mnoho ľudí, ktorí žijú na dedine a chovajú tam králiky, ktoré zabíjajú, milujú zvieratá omnoho viac, než ľudia, čo si venčia svojho jedného psíka a potom kopú na ulici do holubov,“ poznamenala. „Každé zviera má úplne rovnaké právo na život. Nemám rada, keď si niekto hovorí, že pes je viac ako tuniak. Príde mi to nespravodlivé,“ uzavrela.

20. januára 2015

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA