Bezdomovec vyhral v lotérii, založí nadáciu pre alkoholikov

peniaze, majetok
shutterstock.com
reklama:

O rozprávkovú výhru sa bývalý bezdomovec podelí nielen s rodinou, ale aj s ľuďmi, ktorí potrebujú protialkoholické liečenie.

Maďarský bezdomovec László Andraschek vsadil v lotérii Škandinávske Loto posledné drobné. Krátko na to sa dozvedel, že vyhral 630 miliónov forintov (asi 2,04 milióna eur).

Bezdomovec vyhral v lotérii, založí nadáciu pre alkoholikov
www.abc.net.au
„Bože, nežiadal som až o toľko peňazí. Pýtal som trocha, ale nie toľko,“ uviedol 55-ročný muž v rozhovore pre televíziu RTL Klub.

Bývalý bezdomovec prezradil, že o výhre sa dozvedel po ceste na protialkoholické liečenie. „Na druhý deň som išiel na železničnú stanicu v Györi. Keď som na informačnej tabuli pred stávkovou kanceláriou uvidel vyžrebované čísla, podlomili sa mi kolená,“ spomína Andraschek.

Hoci bezdomovec peniaze vyhral ešte v septembri uplynulého roka, s príbehom predstúpil pred médiá až teraz. Jeho život sa vďaka rozprávkovej výhre v priebehu niekoľkých mesiacov obrátil o 180 stupňov. S manželkou si kúpili dom, neskôr zabezpečili vlastné bývanie aj svojim deťom a nakoniec si dopriali auto.

Andraschek uviedol, že väčšinu peňazí má ešte stále na účte. V blízkej budúcnosti sa chystá navštíviť svojho brata v Kanade, neskôr by s manželkou rád absolvoval prvú plavbu po mori.

Zvyšné peniaze chce venovať na založenie nadácie, ktorá bude pomáhať alkoholikom. „Po luxuse netúžim,“ dodal milionár.

www.life.hu, www.rtlklub.hu

5. februára 2014

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: zz

Jednoducho Diana

Jednoducho diana.jpg

Občas vnímam 31. august ako vystrihnutý zo zlého filmu. Nielen kvôli jeho smutnému podtónu. Každý jeden deň v roku sa už … Čítať ďalej