Fero Mikloško sa pripravil na plesovú sezónu vo veľkom štýle

Miklosko Fashion Design plesová sezóna 2015
Jarka Črepová/ Miklosko Fashion Design
reklama:

Uznávaný slovenský dizajnér predstavil svoju najnovšiu líniu spoločenských šiat v historických priestoroch Mirbachovho paláca v Bratislave. Plesová sezóna v podaní Fera Mikloška bude honosná, prepychová a opulentná.

Miklosko Fashion Design plesová sezóna 2015
Jarka Črepová/ Miklosko Fashion Design
Mirbachov palác v srdci hlavného mesta sa vo štvrtok večer zmenil na galériu súčasnej módy, keď jeho priestory zaplnili veľkolepé modely plesových šiat slovenského návrhára Fera Mikloška. Historické maľby sa skvelo dopĺňali s honosným brokátom, bohatým zamatom, luxusným hodvábom či romantickou čipkou. Každé zo šiat, ktoré namiesto živých modeliek predvádzali nehybné manekýnky, zdobili extravagantné šperky a ligotavé kamene či výšivky. “K šatám, ktoré som vytvoril, aj k tým materiálom, sa mi nehodilo nič iné, ako tieto veľkolepé priestory Galérie mesta Bratislavy,” uviedol dizajnér pre agentúru SITA.

Prečítajte si aj: Zažiarte na plese s radami od slovenských návrhárov

Kolekcia spoločenských šiat jedného z najznámejších slovenských módnych tvorcov pripomínala scény z románov odohrávajúcich sa v cárskom Rusku. V jednotlivých modeloch by sa vynímala krásna Anna Karenina či šľachtičné z cárskeho dvora. V jednej z miestností Mirbachovho paláca dokonca nechýbal ani pomyselný doktor Živago. Impozantné róby a luxusné materiály sú poznávacím znamením Fera Mikloška, ktorý dokonale pozná sny a túžby svojich zákazníčok. Napriek opakujúcim sa motívom však každá z jeho línií prinesie so sebou nový záblesk nadšenia a radosti z módy, a to tak u samotného tvorcu, ako aj u odbornej verejnosti.

Ples v opere otvorí svetová hviezda 80. a 90. rokov

Miklosko Fashion Design plesová sezóna 2015
Jarka Črepová/ Miklosko Fashion Design
Hneď pri vchode návštevníkov štvrtkovej módnej prezentácie privítal jeden z najokúzľujúcejších plesových modelov – zlaté šaty z hrubšieho brokátu so širokou sukňou, ozdobené výraznou brošňou s farebnými kameňmi z Mikloškovej dielne. Ďalšie miestnosti patrili očarujúcim a efektným šatám v odtieňoch čiernej, bielej, zlatej či hnedej, doplnené elegantnými kožušinami a nápadnými šperkmi. Pri tvorbe plesových šiat myslel Mikloško najmä na svoje existujúce či potenciálne zákazníčky a snažil sa, aby jeho modely boli jednoducho rozpoznateľné. “Každé zo šiat určite nesú môj rukopis, a podľa mňa, kedykoľvek sa niekto v spoločnosti zjaví v týchto šatách, bude hneď vidno, že sú od Mikloška,” skonštatoval. Svoj obľúbený model si však vybrať nevie, pretože má ku každému z nich osobitný vzťah. A bodaj by nie, keď s nimi strávil hodiny a hodiny práce, čo vidieť v prepracovaných detailoch a dokonalých strihoch. “Každý jeden z modelov je mojou srdcovou záležitosťou a myslím, že každý jeden, aj keď možno nie túto plesovú sezónu, ale hoci aj neskôr, si svoju majiteľku nájde,” zdôraznil Mikloško.

Aj v nadchádzajúcej sezóne sa jeho modely objavia na najvychytenejších plesoch na Slovensku, vrátane 15. ročníka honosného Plesu v opere. Mikloško agentúre SITA prezradil, že pre niekoľko zákazníčok tvorí špeciálne róby na objednávku, po štvrtkovej prehliadke si však i niektoré elegantné modely z jeho plesovej kolekcie určite nájdu svoje nové spokojné majiteľky.

Fotoalbum k článku:

12. decembra 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA