Na obrazovky mieri dokument o živote Miloša Kopeckého

Miloš Kopecký
Miloš Kopecký czechfolks.com
reklama:

Trojdielny dokument Soukromý život Miloše Kopeckého predstaví 16. februára česká televízia CS film.

Česká televízna stanica CS film predstaví 16. februára dokumentárny film o živote českého herca Miloša Kopeckého.

Trojdielny dokument Soukromý život Miloše Kopeckého, ktorý tvoria okrem filmových aj archívne rodinné zábery, bude súčasťou celodenného programu Den s Milošem Kopeckým vysielaným na jeho počesť.

Diváci a diváčky okrem známych filmov, v ktorých účinkoval, uvidia aj zábery, ktoré herec nakrúcal sám alebo také, o ktoré sa postarali jeho priatelia. Televízia ich doplnila komentárom hercovej manželky Jany.

Prvý diel dokumentu sa zameriava na rodinu, prírodu a kone, v druhej časti Kopecký cestuje a v tretej sa venuje svojim kolegom, predovšetkým Rudolfovi Hrušínskemu, informuje český spravodajský portál iDNES.cz.

Miloš Kopecký sa narodil 22. augusta 1922. Bol členom Divadla E. F. Buriana, Divadla ABC, Hudebního divadla v Karlíne a Divadla na Vinohradoch. Účinkoval napríklad vo filmoch Baron Prášil (1940), Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964), Slasti Otce vlasti (1969), Svatby pana Voka (1970), Noc na Karlštejně (1973), Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách (1974), Adéla ještě nevečeřela (1977), Causa Králík (1979), Tři veteráni (1983) a i.

V televízii stvárnil mimoriadne populárnu postavu Dr. Štrosmajera v seriáli Nemocnice na kraji města (1977), ku ktorému na žiadosť nemeckej televízie nakrútili v roku 1981 ešte ďalších sedem epizód. Zomrel 16. februára 1996.

28. januára 2014

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA

Odvážne srdce

Odvazne srdce.jpg

BRATISLAVA 12. septembra 2017 (DJ/PR) – „Odvážne srdce je jedinečná kniha, ktorá nám ukazuje ako prepojenie meditatívnych myšlienok a cvičení s modernou … Čítať ďalej

Pod maskou

Pod maskou.jpg

BRATISLAVA 30. augusta 2017 (DJ/PR) – Čo sa stane, keď v ťažkej chvíli stretnete nesprávneho človeka? Nie zlého, neprávneho… V edícii … Čítať ďalej