New York otvoril sezónu fashion weekov

Oscar de la Renta na sezónu jar/leto 2015
SITA/AP
reklama:

Kým sa my pripravujeme na jeseň a zimu, v svetových módnych metropolách prebiehajú prehliadky trendov na jar a leto 2015. Ako prví svoje kolekcie predstavili návrhári v New Yorku.

Hoci išlo o týždeň módy s pravdepodobne najrozmanitejšími kolekciami a množstvom celebrít sediacich v prvých radách, po pozornejšom vzhliadnutí sa našlo niekoľko trendov, ktoré sa u viacerých opakovali. A že sa máme na čo tešiť!

Oscar de la Renta na sezónu jar/leto 2015

Fotoalbum k článku:

1. Kvetinové vzory – Nikdy nevyjdú z módy. Motív rozkvitnutej záhrady je trendom každej jari a leta a do módy sa pravidelne vracia v rôznych obmenách. Budúci rok sa budú nosiť hlavne vzory maxi kvetov, vďaka ktorým budete mať pocit, že ste neustále obklopené rozprávkovou romantikou. (Carolina Herrera, Michael Kors, Oscar de la Renta)

Naeem Khan na sezónu jar/leto 2015

Fotoalbum k článku:

2. Čierno-biele pruhy – Trend, za ktorý vďačíme legendárnej Coco Chanel, sa v kolekciách objavili prevažne v čierno-bielej kombinácii. Pruhy patria medzi must-have kúsky nastávajúcej sezóny. Prinášajú do módneho sveta nový elán a vyzývajú k odvážnym kombináciám. (DKNY, Victoria Beckham, Naeem Khan)

SITA/AP

3. Volány – Pri slove volány sa mnohým vybaví romantika, dramatickosť a ženskosť v plnom nasadení. Gigantické volány či malé nepatrné zvlnenie slúži nielen ako spetrenie odevu, ale je zároveň aj doplnkom, a preto ho netreba zbytočne zdôrazňovať ďalšími masívnymi doplnkami či šperkami. (Prabal Gurung, Rebecca Taylor, Jeremy Scott)

Nanette Lepore na sezónu jar/leto 2015

Fotoalbum k článku:

4. Strapce – Trend, ktorý dominuje tejto jeseni tu ostane aj počas nadchádzajúcej sezóny. Strapce sa objavia ako detail na topoch, svetroch, sukniach či šatách. Sú sexi, zábavné, hravé a zároveň nepredvídateľné. Keď neviete, kde začať, skúste strapce ako detail na doplnkoch. (Tory Burch, Proenza Schouler)

5. Zvonové nohavice – Vzhľad nohavíc sa nemení až tak zásadne a často, ako iné kúsky šatníka, a tak sa nedalo nevšimnúť si to množstvo zvonových nohavíc prechádzajúcich sa po móle. A to v tých najrôznejších farbách. V kombinácii s vysokými podpätkami pridajú postave chýbajúce centimetre a opticky predĺžia nohy. (Coach, Derek Lam)

SITA/AP

6. Semiš – Verzatilný a príjemný na dotyk. Materiál spájaný s luxusom a bohatstvom, vídame najčastejšie na topánkach a kabelkách. Tento rok sa ale jeho pole pôsobnosti rozšírilo aj na saká, nohavice, šaty a ďalšie kúsky oblečenia. Jedná sa o veľmi príjemný, elegantný trendy materiál, ktorý si však vyžaduje špeciálnu starostlivosť. (Altuzarra, Jason Wu, Derek Lam)

Thom Browne na sezónu jar/leto2015

Fotoalbum k článku:

7. Mašle ako opasky – Tradičné opasky návrhári nahradili širokými mašlami, povrázkami a hodvábnymi stuhami. Ležérne previazané okolo pása predeľujú siluetu po vzore japonské kimona. (Edun, Creatures Of The Wind)

Jeremy Scott na sezónu jar/leto 2015

Fotoalbum k článku:

Príspevok napísala módna konzultantka Barbora Dudinská pôsobiaca v Toronte. Pôvodom Slovenka prostredníctvom reportáží približuje najvýznamnejšie spoločenské podujatia na svete, súvisiace s módou a módnymi trendmi. Aktuálne novinky zo sveta módy prináša aj na jej oficiálnej webovej stránke www.barboradudinska.com.

24. septembra 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod