Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
oči, pokožka, zrak, oko, dívať sa, žena, nos
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Thinkstock
9. januára 2015 LifestyleSex a vzťahy od NellySITA Diskusia()

Pozrite sa pravde do očí! Podľa nich zistíte ľudskú povahu

Znamenajú zelené oči faloš a hnedé dobrosrdečnosť? Ak chcete odkryť tajomstvo ľudskej povahy, prezradíme vám, čo všetko sa dá z nich zistiť.

Čítať z ľudskej tváre sa ľudia snažia už od nepamäti. Aj dnes často túžime odhaliť povahu človeka, ktorý nám skríži cestu či v pracovnom, alebo v súkromnom živote. Súvislosti medzi črtami tváre a ľudským charakterom hľadá náuka zvaná fyziognomika. Ak aj vy chcete odkryť rúško tajomstva poznania ľudskej povahy a pozrieť sa pravde do očí, tak čítajte ďalej.

Toto všetko o vás a o druhých dokáže prezradiť tvar a farba očí.

Charakteristika podľa tvaru oka

1. Mandľový tvar očí

Človek s týmto tvarom očí sa môže pochváliť veselou a dobrou povahou. V pohľade mandľových očí sa skrýva úprimnosť a prešibanosť šelmy zároveň. A práve toto nás mnohokrát pomýli a myslíme si o ňom, že je falošný a neúprimný. Opak je však pravdou. Jeho prešibanosť spočíva skôr v humornom pohľade na svet a je vyjadrením šikovnosti a bystrosti.

Čítajte aj: Jeho obľúbená sexuálna poloha vám prezradí, aký je

2. Malé oči

Charakterizujú osobu s mierne negatívnymi povahovými vlastnosťami. Tento človek býva trochu hašterivý a neúprimný. V spoločnosti chce byť dominantný, no nie vždy sa mu to darí. Často sa preto stresuje a je nervózny. Jeho silnou pozitívnou vlastnosťou je zmysel pre humor, ktorý mu pomôže mnohé prekonať. Pozor však, muž s malými očami býva nestály v láske.

3. Veľké oči

Veľké oči, ktoré bývajú mierne zodvihnuté pri koreni nosa a pri spánkoch klesajú nadol, sú znakom bystrého a rozumného človeka. Trochu smutný výraz očí prezrádza aj jeho melancholickú a hĺbavú povahu. Obľubuje všetko krásne nielen na povrchu, ale aj vo vnútri. Ak váš partner má veľké oči, budete s ním šťastná. Takýto muž je totiž nekonfliktný a zmierlivý.

, pokožka, zrak, oko, dívať sa, žena, nos, hnedé , duhovka
Thinkstock

Charakteristika podľa farby očí

1. Zelené oči

Takúto farbu očí máva človek dôverčivý a dobroprajný. Vo svojich prejavoch je spontánny a niekedy až detinsky naivný. V spoločnosti sa dokáže odviazať, rád sa zabáva, no rovnako obľubuje aj samotu. Jeho hlavnú povahovú črtu predstavuje spontánnosť, no dokáže si vo všetkom, čo robí, určiť hranice. O ľuďoch so zelenými očami sa traduje, že sú falošní. To vôbec nie je pravda. Neznášajú však konflikty, preto niekedy zvolia radšej milosrdnú lož.

Čítajte aj: 5 spôsobov flirtu: Ktorý je ten váš?

2. Modré oči

Človek s modrými očami mnohokrát pôsobí chladne a namyslene. To je však len zdanie. V skutočnosti je vo svojom vnútri priateľský, no nedokáže prejaviť navonok svoje city. Má sklony k náladovosti a pesimistické nálady sa veľakrát striedajú s optimistickými. Modrookí ľudia poznajú všetky poryvy duše a bývajú skvelí psychológovia.

3. Hnedé oči

Človek s hnedými očami má úprimnú a dobrácku povahu, rád pomáha ľuďom a dokáže sa tešiť z radosti druhých. Takmer nikdy nemá egoistické chúťky a často myslí viac na iných ako na seba. Vyniká logickým myslením, no v práci sa mu veľmi nedarí presadiť. Zrejme je to preto, že vždy uprednostňuje druhých, až potom seba.

Čítajte nás aj nabudúce, dozviete sa, čo o človeku prezradí tvar jeho čela.

Odporúčané články

3 veľké ženské omyly: Takéto nás muži nechcú! 6 spôsobov, ako ho lepšie spoznať

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.