Rapper Lil Wayne si chcel užívať, teraz musí platiť!

Lil Wayne
Lil Wayne SITA/AP
reklama:

Predstavitelia spoločnosti The Signature Group podali na interpreta žalobu pre veľmi vysoký dlh.

Americký rapper Lil Wayne a jeho label Young Money Entertainment čelia žalobe zo strany spoločnosti The Signature Group, ktorá prenajíma lietadlá na súkromné účely. Predstavitelia spoločnosti v žalobe tvrdia, že im rapper dlhuje viac ako milión dolárov (v prepočte približne 746-tisíc eur) za ich služby. Peniaze chcú preto získať súdnou cestou. Rapper ani zástupcovia vydavateľstva sa zatiaľ k týmto obvineniam nevyjadrili.

Tridsaťjedenročný Lil Wayne, vlastným menom Dwayne Michael Carter Jr., odštartoval kariéru v roku 1997 ako 15-ročný v skupine Hot Boys, s ktorou vydal tri štúdiovky. Ako sólový interpret debutoval v roku 1999 albumom Tha Block Is Hot, po ktorom nasledovalo ďalších deväť štúdiových nahrávok vrátane veľmi úspešnej Tha Carter III (2008). Jeho zatiaľ posledná sólovka I Am Not A Human Being II vyšla vlani v marci. Okrem toho má na konte napríklad aj spoločný album s Birdmanom s názvom Like Father, Like Son (2006). Tento rok plánuje vydať novú sólovku Tha Carter V.

V rebríčku Billboard Hot 100 mal otec štyroch detí už viac ako 100 skladieb, na čelo sa však ako sólový interpret dostal s jedinou – piesňou Lollipop (feat. Static Major). Lil Wayne je známy aj početnými problémami so zákonom. V roku 2010 napríklad strávil osem mesiacov za mrežami za ilegálnu držbu zbrane.

Informácie pochádzajú z webstránky www.nme.com a archívu agentúry SITA.

3. augusta 2014

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA