Salma Hayek sa sťahuje do Londýna

Salma Hayek
Salma Hayek a jej manžel François-Henri Pinault SITA/AP
reklama:

Herečka, ktorá v ostatných rokoch žila v Paríži, odmieta, že by sa sťahovala pre vysoké dane.

Mexická herečka Salma Hayek sa s manželom, francúzskym miliardárom François-Henrim Pinaultom sťahuje z Paríža do Londýna. Štyridsaťsedemročná rodáčka z Veracruzu však zároveň poprela špekulácie, že by za tým boli vysoké dane.

Chcem ozrejmiť, že to nie je z daňových dôvodov. Stále ich platíme vo Francúzsku. Myslíme si, že Londýn toho môže ponúknuť oveľa viac, ako len lepšiu daňovú situáciu,“ vysvetlila v rozhovore pre britský denník The Times.

François sa veľmi teší a myslím si, že to bude dobré aj pre moju kariéru,“ dodala a zároveň prezradila, že hľadanie domu bolo veľmi stresujúce. Ten si napokon dvojica vyhliadla v západnom Londýne, no stále má problém nájsť správnu školu pre ich dcérku Valentinu.

Ak nerozumejú tomu, aké je moje dieťa výnimočné – rozpráva tromi jazykmi a piatim rozumie, tak potom asi nebudú také dobré,“ povedala.

Salma Hayek je známa napríklad zo snímok Desperado (1995), Od súmraku do úsvitu (1996), Frida (2002), Vtedy v Mexiku (2003), Spýtaj sa prachu (2006), Sexi Pistols (2006), Dospeláci (2010), Divosi (2012) či Dospeláci 2 (2013). Za stvárnenie mexickej maliarky Fridy Kahlo má na konte niekoľko nominácií na prestížne ocenenia, ako Oscar, Zlatý Glóbus, Screen Actors Guild Award či BAFTA.

Za réžiu televízneho filmu Zázrak Maldonádo (2003) získala Daytime Emmy. Predvlani dostala od bývalého francúzskeho prezidenta Nicolasa Sarkozyho najvyššie štátne vyznamenanie – rad Čestnej légie. François-Henriho Pinaulta si vzala v roku 2009.

Informácie pochádzajú z webstránky www.femalefirst.co.uk a archívu agentúry SITA.

4. marca 2014

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA