Salma Hayek si zahrá v snímke The Septembers of Shiraz

Salma Hayek pózuje na LACMA Art + Film gala v Los Angeles
SITA/AP
reklama:

Film je inšpirovaný rovnomenným románom o židovskej rodine žijúcej v Iráne v čase islamskej revolúcie

Mexická herečka Salma Hayek si zahrá v pripravovanej snímke s názvom The Septembers of Shiraz. Informoval o tom americký magazín The Hollywood Reporter, podľa ktorého by sa vo filme inšpirovanom rovnomenným románom Dalie Sofer mala predstaviť aj iránska herečka Shohreh Aghdashloo.

Príbeh sa zakladá na skutočných udalostiach a sústredí sa na židovskú rodinu žijúcu v Iráne v čase islamskej revolúcie. Produkcia snímky, ktorú bude režírovať Wayne Blair, by sa mala začať v apríli.

Štyridsaťsedemročná Salma Hayek je známa napríklad zo snímok Desperado (1995), Od súmraku do úsvitu (1996), Frida (2002), Vtedy v Mexiku (2003), Spýtaj sa prachu (2006), Sexi Pistols (2006), Dospeláci (2010), Divosi (2012) či Dospeláci 2 (2013). Za stvárnenie mexickej maliarky Fridy Kahlo má na konte niekoľko nominácií na prestížne ocenenia Oscar, Zlatý Glóbus, Screen Actors Guild Award či BAFTA.

Za réžiu televízneho filmu Zázrak Maldonádo (2003) získala Daytime Emmy. Vlani dostala od bývalého francúzskeho prezidenta Nicolasa Sarkozyho najvyššie štátne vyznamenanie – rad Čestnej légie. Jej manželom je francúzsky miliardár François-Henri Pinault, ktorého si zobrala v roku 2009.

Informácie pochádzajú z webstránky www.hollywoodreporter.com a archívu agentúry SITA.

9. februára 2014

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA

Odvážne srdce

Odvazne srdce.jpg

BRATISLAVA 12. septembra 2017 (DJ/PR) – „Odvážne srdce je jedinečná kniha, ktorá nám ukazuje ako prepojenie meditatívnych myšlienok a cvičení s modernou … Čítať ďalej

Pod maskou

Pod maskou.jpg

BRATISLAVA 30. augusta 2017 (DJ/PR) – Čo sa stane, keď v ťažkej chvíli stretnete nesprávneho človeka? Nie zlého, neprávneho… V edícii … Čítať ďalej