Trend týždňa: Šarmantné prúžky

Trend týždňa: Šarmantné prúžky
Dámska jazda
reklama:

Nesmrteľný pásikavý vzor sa z módneho piedestálu nikam nechystá ani tento rok. Ani linajkovaný papier túto jar nemiluje prúžky viac než módni dizajnéri.

Paris Fashion Week - módne trendy na jar/leto 2015, časť II.
SITA/AP
Chanel, Victoria Beckham, Michael Kors, Givenchy či Altuzarra, oni všetci sa túto sezónu do chic prúžkov doslova zbláznili. Pásikavé vzory dominovali módnym kolekciám od New Yorku po Tokio, a to doslova vo všetkých farbách a materiáloch. Prúžky si túto jar užívajú pozornosť vo výrazných podobách, ale i elegantne a utiahnuto. Sú široké, úzke, čierno-biele, farebné, vodorovné i horizontálne. Stačí si vybrať.

To však nie je vôbec jednoduché pri takom širokom výbere. Prúžky sa totiž hodia takmer na všetky príležitosti a sú jednoduchou a štýlovou voľbou do kancelárie i na párty. Michael Kors doplnil vzorovanú midi sukňu námorníckym pásikavým svetríkom, Karl Lagerfeld použil v kolekcii pre Chanel jemné elegantné pásiky zakomponované do tvídu, ale aj pohodlné pásikavé úplety, módne domy Givenchy, Diane von Furstenberg a Altuzarra stavili na nesmrteľnú kombináciu čierno-bielych prúžkov a Balmain sa pohral v vertikálnym pásikavým vzorom v pestrých farbách či s transparentnými pruhovanými materiálmi.

Prúžky sú súčasťou niekoľkých nehynúcich trendov a po niekoľkých desaťročiach, kedy stále nevyšli z módy, môžeme pokojne tvrdiť, že v móde i navždy zostanú. Či už v podobe nesmrteľného čierno-bieleho pásikavého trička, ktoré pripomína ležérny francúzsky štýl Coco Chanel, alebo v klasickej námorníckej kombinácii bielej, tmavomodrej a červenej, prúžky nás zachránia v každej situácii. Pásiky sú vždy opticky zaujímavejšie ako jednoduché farebné oblečenie a v porovnaní s potlačou či obrázkami sú omnoho elegantnejšie.

Pásikavé tričko či šaty sú výbornou voľbou, keď ráno neviete čo na seba. Pásiky hodia k denimu, pleteným svetrom, koži, no tento rok sa budú určite kombinovať aj navzájom. Modré so zelenými, červené s bielymi, vertikálne s horizontálnymi a úzke so širokými. Predstavivosti sa medze nekladú. Veľmi efektne pôsobí aj ich kombinácia s inými vzormi, napríklad s mriežkami po vzore značky Balmain či s kvetinovými vzormi, ako to predviedla značka Preen.

Fotoalbum k článku:

5. februára 2015

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Estetika v odievaní

Screenshot_2017 09 13 15 40 40 1.png

Estetické cítenie je prameňom všetkého prekrásneho, veľkého a človek zbavený tohto citu stojí na úrovni nemej tváre“, definuje V.G. Belinskij. Estetika … Čítať ďalej