Trend týždňa: V druhej koži

Trend týždňa: V druhej koži
Dámska jazda
reklama:

Hoci sa v našich podmienkach ešte prechod zo zimy do jari nechystá, jarné trendy nám klopú na dvere už nejaký ten čas. Jedným z najvýraznejších trendov nadchádzajúcej sezóny bude sexy koža. Na všetkom.

Paris Fashion Week - módne trendy na jar/leto 2015, časť I.
SITA/AP
Pokiaľ sa počasie umúdri natoľko, aby ste mohli ukázať i čo-to z vlasnej nahej kože v krátkych sukniach či letných topoch, môžete si chvíľu skrátiť v štýlových kožených kúskoch, ktoré vás pohodlne prevedú do ďalšej sezóny a ešte k tomu budete vyzerať veľmi “in”. Zabudnite na klasické čierne či hnedé kožené bundy či rockerské kožené nohavice, tie tu boli a budú hádam stále. Tento rok skúste zaexperimentovať s originálnymi strihmi, vzormi či farbami!

Čierna kožená bunda má v šatníku svoje nezastupiteľné miesto, to sa poprieť nedá. Môžete ju nosiť k džínsom i romantickým šatám, nikoho ňou tento rok ale zrejme neprekvapíte. Taká kanárikovo žltá koženka, to už je iná káva. Na tú si netrúfne hocikto a túto jar by ste za ňu možno aj od Anny Wintour dostali módnu jedničku. To však zrejme len v prípade, ak to s ostatnými kúskami oblečenia nepreženiete. Ak sa nechystáte pózovať v módnom editoriáli, jeden výrazný kožený kúsok na bežný deň úplne postačí.

Koža si to do jarných módnych kolekcií namierila odvážne a rozhodne. Nicolas Ghesquiére sa pohral s lesklou kožou pokrytou farebným pásikavým vzorom na retro minisukniach, šatách či bundičkách, Prada stavila na dlhé kožené kabáty, ktoré výrazne spríjemnia prechod zo zimy do jari, no doplnila svoju kolekciu i o široké sukne, ktoré tradične nepatria do koženej módnej “rodiny”.

Donatella Versace si vo svojej jarnej kolekcii vyskúšala laserové “vystrihovačky” i lesklé kožené materiály, zatiaľ čo Christopher Kane použil farebné verzie kože na nohavice či bundu. Značka Givenchy okrem sexy čižiem nad kolená a čiernych obtiahnutých nohavíc použila kožu i na šatách či sukniach kontrastne skombinovaných s jemnou čipkou.

Dramatické šaty z dielne Givenchy nie sú možno pripravené do ulíc a na všedný deň, inšpirovať sa však môžete napríklad koženými sukňami či jednoduchšími šatami v rôznych strihoch či farbách, ktoré okrem luxusných značiek nájdete túto sezónu i v dostupnejších módnych reťazcoch.

Fotoalbum k článku:

8. januára 2015

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod