William a Catherine prezradili svoje dojmy z tehotenstva

Šťastná kráľovská rodinka, prin George, vojvodkyňa Kate, Princ William
Šťastná kráľovská rodinka SITA/AP
reklama:

Vojvoda a vojvodkyňa z Cambridgeu už spolu vychovávajú ročného syna Georgea

Britský princ William a jeho manželka Catherine sa na druhého potomka veľmi tešia. Tridsaťdvaročný vojvoda z Cambridgeu tiež priznal, že ostatné dni sú pre manželkine ranné nevoľnosti zložité. „Ostatných pár dní, či týždeň, je to zložité. Ale sme nesmierne nadšení. Sú to skvelé novinky. Dúfame, že sa veci dajú do poriadku a bude sa cítiť trochu lepšie,“ uviedol.

O tehotenstve informovali v pondelok zástupcovia Kensingtonského paláca. „Ich kráľovské výsosti vojvoda a vojvodkyňa z Cambridgeu s radosťou oznamujú, že vojvodkyňa z Cambridgeu čaká druhé dieťa,“ uviedli vo vyhlásení s tým, že 32-ročná Catherine rovnako ako počas prvého tehotenstva trpí nadmerným dávením (hyperemesis gravidarum).

Prečítajte si aj: Veľké prekvapenie! Vojvodkyňa Kate čaká znovu dieťatko

Kráľovná Alžbeta II., členovia oboch rodín ale aj britský premiér David Cameron zareagovali na správu o vojvodkyninom tehotenstve s nadšením. „Nemôžem sa dočkať, až budem vidieť môjho brata, ako ešte viac trpí,“ zažartoval princ Harry. „Dúfam, že obaja budú mať možnosť prejsť týmto procesom s troškou pokoja,“ dodal vážnejším tónom.

Fotoalbum k článku:

Catherine a William sa zoznámili v roku 2001 na univerzite v Škótsku. Pár tvoria s krátkou prestávkou od roku 2003. Zásnuby sa konali v októbri 2010, princ svojej nastávajúcej daroval 18-karátový zafírový prsteň, ktorý patril jeho matke. Svadba roka, ako ju označili médiá, sa konala 29. apríla 2011. Ženích navliekol neveste na prst obrúčku z waleského zlata, ktoré svojmu vnukovi darovala kráľovná Alžbeta II.. Dvojicu sobášila vtedajšia hlava anglikánskej cirkvi Rowan Williams. Ich prvorodený syn George Alexander Louis prišiel na svet 22. júla 2013.

Fotoalbum k článku:

Informácie pochádzajú z webstránky www.people.com a archívu agentúry SITA.

9. septembra 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA