Koláč z cukrovej repy

koláč z cukrovej repy, koláč, recepty, pečenie, kysnutý múčnik
Thinkstock
reklama:

Kysnutý múčnik, ktorým nič nepokazíte.

Na koláč z cukrovej repy budeme potrebovať

Cesto:

500 g hladkej múky, 1 vajce, 40 g droždia, 100 g práškového cukru, 0,25 l mlieka, štipka soli, 150 g masla, 1 vajce na potretie a celý mak na posypanie

Náplň:

2 menšie cukrové repy, 0,2 l vody, 100 g mletého maku, 20 g masla, 1 lyžička škorice, 50 g krupicového cukru

Postup:

Do misky preosejeme múku a do stredu vyhĺbime jamku. Rozdrobíme do nej droždie, zasypeme ho lyžičkou cukru a zalejeme polovicou vlažného mlieka. Necháme na teplom mieste vykysnúť. Potom pridáme zvyšné vlažné mlieko, cukor, soľ, vajce, roztopené maslo a všetko spracujeme na hladké nelepivé cesto. Necháme na teplom mieste kysnúť 40 minút.

Repu očistíme, nastrúhame na hrubom strúhadle, krátko podusíme na masle, podlejeme vodou a uvaríme domäkka. Pridáme cukor, pomletý mak, krátko varíme a potom odstavíme a necháme vychladnúť.

Vykysnuté cesto rozdelíme na 26 kusov, každý naplníme plnkou, zabalíme do bochníčka a vyformujeme do tvaru šišky. Koláčiky uložíme na plechy dostatočne ďaleko od seba, aby sa nedotýkali. Necháme ich na teplom mieste kysnúť 20 minút. Povrch potrieme rozšľahaným vajcom. Navrchu ich nožnicami niekoľkokrát nastrihneme a posypeme nepomletým makom.

Pečieme v rúre vyhriatej na teplotu 180 °C asi 20 minút.

4. októbra 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Mrkvová bábovka

Mrkvová bábovka, koláč, recepty, pečenie, zákusok

Chutnou bábovkou nikdy nič nepokazíte. Na Mrkvovú bábovku budeme potrebovať Suroviny 350 g najemno postrúhanej mrkvy, 160 g práškového cukru, … Čítať ďalej