Miss Universe: Táto kráska sa stala najkrajšou ženou planéty

Svetové finále súťaže krásy Miss Universe
Svetové finále súťaže krásy Miss Universe SITA/AP
reklama:

Svetové finále súťaže krásy Miss Universe sa konalo v nedeľu v Miami na Floride.

Novou Miss Universe sa v nedeľu stala 22-ročná Paulina Vega z Kolumbie. Finále, počas ktorého sa na pódiu predstavili speváci Nick Jonas a Prince Royce, sa uskutočnilo v Miami na Floride. Diamantmi zdobenú korunku víťazke odovzdala Miss Universe 2013 Venezuelčanka Gabriela Isler.

Čítajte aj: Obrazom: Svet čoskoro spozná novú Miss Universe

Prvou vicemiss sa stala 24-ročná Nia Sanchez z USA, na treťom mieste skončila 20-ročná Ukrajinka Diana Harkusha. Do prvej päťky sa dostali aj súťažiace z Jamajky a Holandska. O titul najkrajšej ženy planéty sa uchádzalo 88 finalistiek. Úradujúca Miss Universe Slovenskej republiky Silvia Prochádzková sa neprebojovala do top 15, pričom medzi najlepšiu pätnástku sa nedostala ani česká reprezentantka Gabriela Franková.

Svetové finále súťaže krásy Miss Universe

Fotoalbum k článku:

Miss Universe založila v roku 1952 kalifornská odevná spoločnosť Pacific Mills. Od roku 1996 ju riadi miliardár Donald Trump. V 62-ročnej histórii súťaže sa Kolumbia tešila z víťazstva doteraz iba raz, a to v roku 1958. Slovenská alebo česká zástupkyňa v súťaži nikdy neuspela. Naopak, svoju víťazku už má napríklad Nový Zéland, Namíbia, Angola, Panama, Dominikánska republika, Trinidad a Tobago, Peru, Botswana, Nórsko, Fínsko, Izrael, Libanon alebo Grécko.

Fotoalbum k článku:

Informácie pochádzajú z webstránok www.missuniverse.com, www.huffingtonpost.com a archívu agentúry SITA.

26. januára 2015

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA