Trend týždňa: Popletená

Trend týždňa: Popletená
Dámska jazda
reklama:

Vlna a kašmír sa stali túto sezónu najlepšími priateľmi všetkých svetových návrhárov. K svojim obľúbeným teplým svetrom preto túto jeseň pridajte i pletené nohavice, sukne a kabáty.

SITA/AP
Jeseň je sezónov padajúcich listov, chladných rán, krátkych večerov a vrstvenia. Vrstvenie oblečenia je praktické i štýlové zároveň, a to je naša obľúbená kombinácia. Tento rok sa vrstvenie dostalo i k pleteninám, ktoré si v jesenných kolekciách zaobstarali miesto v prvom rade.

Chanel, Marc Jacobs, Stella McCartney, Missoni, Calvin Klein i Sonia Rykiel sa do pletenín túto jeseň doslova zbláznili. Vo svojich kolekciách i použili nielen v klasických teplých svetroch, kardiganoch či doplnkoch, ale i v modeloch upletených od hlavy po päty. Zabudnite na jednoduchý klasický twinset. Novým hitom sú pletené nohavice s pletenou tunikou.

Outfity z vlny od hlavy po päty sa objavili v rôznych podobách v New Yorku, v Londýne, Miláne i v Paríži. Marc Jacobs spojil pletené nohavice s dlhými svetrami a vlnenými šálmi z rovnakého materiálu i rovnakej farby. Karl Lagerfeld zas v kolekcii Chanel skombinoval športovejšie a užšie pletené kúsky, ktoré kontrastne doplnil veľkými perlovými náhrdelníkmi či reťazami.

Stella McCartney tiež priniesla túto sezónu do módy pletené nohavice, tentokrát s asymetrickými „oversized“ svetrami. Taliansky módny dom Missoni zas spojil pletené šaty s chutnými vestičkami.

Ak vlna od hlavy po päty nie je nič pre vás, nezúfajte. Tradičné pletené svetre, vesty a tuniky zrejme nikdy nevyjdú z módy. Túto sezónu zaujmete v kúskoch so zaujímavým vypletaným vzorom, 3D nášivkami z kamienkov či korálok alebo štýlovými strapcami. Retro inšpiráciu nájdete v kolekcii Miu Miu, sexy zvieracie motívy hľadajte v línii Just Cavalli a nadčasovejšie kúsky zas u Alexandra Wanga, Jonathana Saundersa či Paula Smitha.

Fotoalbum k článku:

25. septembra 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Estetika v odievaní

Screenshot_2017 09 13 15 40 40 1.png

Estetické cítenie je prameňom všetkého prekrásneho, veľkého a človek zbavený tohto citu stojí na úrovni nemej tváre“, definuje V.G. Belinskij. Estetika … Čítať ďalej